Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Náměstkem šéfa Českého rozhlasu pro správu a provoz Michal Koliandr

  • ČTK
  • 30. 10. 2013 16:38
Michal Koliandr. Foto: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Michal Koliandr. Foto: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Novým náměstkem generálního ředitele pro správu a provoz Českého rozhlasu se stane Michal Koliandr z ekonomického odboru. Dosavadní náměstek Jan Musil odejde ke konci roku po vzájemné dohodě, řekl dnes na veřejném zasedání Rady Českého rozhlasu generální ředitel Peter Duhan. Odcházejícímu náměstku poděkoval za jeho přínos.

Musil podle generálního ředitele přispěl k tomu, že rozhlas je nyní v dobré kondici. Zasloužil se o pokrok při výběru poplatku, modernizaci pražského sídla i o nebývalé tempo prodeje zbytných nemovitostí. „Byl mimořádně náročný a důsledný,“ řekl dnes Duhan.

Koliandr do rozhlasu přišel koncem loňska z distributora tisku Mediaservis a spolu s Musilem pracoval na zavedení nového modelu ekonomického řízení. Do budoucna by chtěl také pracovat na legislativních návrzích, které by rozhlasu daly účinnější nástroj pro výběr poplatků.