Natu uvádí „supersnídaně“, bezlepkový Smajlík přidává prodejnu v Ostravě

V rámci konceptu Supersnídaní je v nabídce i řada instatních kaší

V rámci konceptu Supersnídaní je v nabídce i řada instatních kaší

Výrobce takzvaných čistých potravin Natu představil koncept „supersnídaní“. Jde o sestavené menu, jehož příprava zabere jen pět minut. Všechny složky snídaně jsou pak vyrobené z přírodních látek a neobsahuje žádné konzervanty. Mezi jednotlivé položky menu patří například granola, pohankové instantní kaše, müsli, ořechové krémy a lyofilizované ovoce. Novinkou firmy jsou také luštěninové těstoviny, jako jsou penne z červené čočky a zeleného hrachu nebo conchiglie z cizrny. Do kategorie zdravých těstovin patří také fusilli se spirulinou, které jsou vyrobené z rýžové mouky.

Protein pasta ze zeleného hrachu

Protein pasta ze zeleného hrachu

Superfood pasta s přídavkem spiruliny

Superfood pasta s přídavkem spiruliny

Na alternativní stravování se zaměřuje také síť bezlepkových pekáren Smajlík společnosti GS Agency, která  se rozrůstá o další pobočku. Ta se nachází v Ostravě a jedná se o třetí provozovnu sítě v Česku. Dosavadní dvě se nacházejí v Brně.

Novou prodejnu najdou zákazníci v Ostravě-Porubě naproti fakultní nemocnici. V její nabídce jsou zákusky, obložené chlebíčky, párek v rohlíku či káva z pákového kávovaru, a to vše bez přítomnosti lepku. Pekárna je tak určená zejména celiakům.

Koncept Smajlíku míří především pro větší města, rozšiřovat se má v podobě franšíz. Majitel navíc licenci na franšízu nabízí zdarma.

Smajlík otevřel novou prodejnu v Ostravě

Smajlík otevřel novou prodejnu v Ostravě