Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Návštěvnost ostravské Karoliny i hradeckého Futura vzrostla o 7 %

Forum Nová Karolina v moravskoslezské Ostravě

Forum Nová Karolina v moravskoslezské Ostravě

V ostravském Foru Nová Karolina meziročně vzrostl počet zákazníků o 7 %, útrata zákazníků se navýšila v porovnání s rokem 2015 o 5 %. Tentýž nárůst vykázalo také OC Futurum v Hradci Králové. Forum Nová Karolina navštívilo v přepočtu 9 milionů zákazníků, což naplnilo loňské odhady společnosti, Futurum Hradec Králové 6 milionů návštěvníků. 

OC Futurum v Hradci Králové

OC Futurum v Hradci Králové

Obě obchodní a zábavní centra spravuje společnost Active Retail Asset Management, která se v regionu střední a východní Evropy specializuje na správu maloobchodních nemovitostí. „Celkem byly v obou centrech uzavřeny nové nebo prodlouženy nájemní smlouvy na plochu 19.235 metrů čtverečních,“ říká Martin Kubík, ředitel Active Retail Asset Management.

V Ostravě se jednalo o pilotní formát Ugo Salaterie na ploše 350 metrů čtverečních, v prosinci otevřel obchod se sportovní módou 4F, Neoluxor, letos v dubnu to bude nová prodejna módní značky Gate. V OC Futurum to byla prodejna Veba s bytovým textilem nebo outdoorové oblečení Columbia.

V letošním roce chce Forum Nová Karolina obměnit skladbu nájemců a zaměřit se více na módu, změny by se měly projevit už v první polovině letošního roku. OC Futurum v Hradci Králové bude proti tomu lákat spíše na obchody zaměřené na zdravý životní styl.