V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Návštěvnost ostravské Karoliny i hradeckého Futura vzrostla o 7 %

Forum Nová Karolina v moravskoslezské Ostravě

Forum Nová Karolina v moravskoslezské Ostravě

V ostravském Foru Nová Karolina meziročně vzrostl počet zákazníků o 7 %, útrata zákazníků se navýšila v porovnání s rokem 2015 o 5 %. Tentýž nárůst vykázalo také OC Futurum v Hradci Králové. Forum Nová Karolina navštívilo v přepočtu 9 milionů zákazníků, což naplnilo loňské odhady společnosti, Futurum Hradec Králové 6 milionů návštěvníků. 

OC Futurum v Hradci Králové

OC Futurum v Hradci Králové

Obě obchodní a zábavní centra spravuje společnost Active Retail Asset Management, která se v regionu střední a východní Evropy specializuje na správu maloobchodních nemovitostí. „Celkem byly v obou centrech uzavřeny nové nebo prodlouženy nájemní smlouvy na plochu 19.235 metrů čtverečních,“ říká Martin Kubík, ředitel Active Retail Asset Management.

V Ostravě se jednalo o pilotní formát Ugo Salaterie na ploše 350 metrů čtverečních, v prosinci otevřel obchod se sportovní módou 4F, Neoluxor, letos v dubnu to bude nová prodejna módní značky Gate. V OC Futurum to byla prodejna Veba s bytovým textilem nebo outdoorové oblečení Columbia.

V letošním roce chce Forum Nová Karolina obměnit skladbu nájemců a zaměřit se více na módu, změny by se měly projevit už v první polovině letošního roku. OC Futurum v Hradci Králové bude proti tomu lákat spíše na obchody zaměřené na zdravý životní styl.