Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Nedělní show Máme rádi Česko na Primě od dubna, kapitány týmů Prachař a Fanánek

Původně nizozemská soutěž se do Česka dostala jako jednorázový projekt konkurenční Novy, na podzim 2008.

Soutěžní show Máme rádi Česko vzniká podle nizozemského předobrazu. Foto: TV Prima

Soutěžní show Máme rádi Česko vzniká podle nizozemského předobrazu. Foto: TV Prima

Hlavní show televize Nova SuperStar a nový cyklus televizních filmů ČT1 Nevinné lži dostanou v neděli po 20. hodině protihru na televizi Prima - ta chystá lokalizovanou zábavní show Máme rádi Česko, vědomostní soutěž s otázkami o České republice a její historii a kultuře. Bude se vysílat od dubna, oznámila Prima.

Ač zatím oficiálně nezveřejnila čas a den nasazení novinky, půjde právě o nedělní večer - už před měsícem v rozhovoru pro Mediaguru.cz prohlásil programový ředitel Primy Petr Vladyka k nedělnímu programu kanálu Prima Family, že se tam chystá „věřím, velmi silná protihra ke konkurenční talentové soutěži“ (míněna SuperStar na Nově).

Logo show Máme rádi Česko

Logo show Máme rádi Česko

Show Máme rádi Česko bude moderovat Libor Bouček, kapitány svou soutěžních družstev budou herec a hudebník Jakub Prachař a skladatel, textař a frontman Tří sester Lou Fanánek Hagen. Mezi soutěžícími mají být další „osobnosti z herecké branže, baviči, moderátoři, sportovci, adeptky soutěže krásy, hudebníci“.

Zábavní vědomostní soutěž I love my country vyvinul známý producent John de Mol, poprvé ji uvedl na jaře 2008 v Nizozemsku, do Česka se dostala jako jednorázový galavečer nazvaný I love Česko na podzim téhož roku. Nova, jak ukazuje statistika Wikipedie, přitom byl první televizí z jiné země, která program od de Mola koupila. Hlavními tvářemi tehdy byli moderátorka Halina PawlowskáMilan ŠteindlerJan Šťastný, dalšími Lucie Vondráčková či Sagvan Tofi.

Novinka Primy může stavět na popularitě vědomostní deskové hry Česko, založené na stejném principu.