Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Nejlepší event roku: Mercedes od JAD Productions

Po dvou zlatých braly agentury Fox Hunter a JAD Productions, ta navíc získala Grand Prix.

Vítězové Výročních cen České eventové asociace 2019. Foto: Jan Volejníček

Výroční ceny České eventové asociace 2019 se předávaly v pražském Doxu

Česká eventová asociace, sdružující tuzemské přední eventové agentury, vyhlásila výsledky 2. ročníku soutěže nejlepších akcí uplynulého roku. Při slavnostním vyhlášení 9. dubna v pražském prostoru Dox bylo uděleno celkem 16 cen v pěti kategoriích, včetně jedné Grand Prix.

Nejlepším eventem roku, který vyhrál kategorii B2C a zároveň získal Grand Prix, bylo originální uvedení vozu Mercedes Benz třídy A od agentury JAD Productions. V kategorii eventů pro veřejnost (B2P) porotci vynesli na první místo projekt London Loop Awards téže agentury. Kategorii B2B vyhrála agentura Fox Hunter s nízkonákladovou roadshow ve Velorexu pro značku Tullamore Dew. Nejlepším eventem pro zaměstnance byla Mercedes Benz Adventure Experience. Poslední kategorii eventů, pořádaných jako vlastní produkci, vyhrála agentura Quix Event s konferencí ReSite.

Ceny za JAD Productions přebíral majitel agentury Yemi Dele Akinyemi

Výroční ceny České eventové asociace 2019

Kategorie 1A: B2B

1. Tullamore Dew - Třístopá Road Show (Fox Hunter)
  2. Zeppelin nad Prahou (JCHP)
  3. Odhalení nové Mazdy pro evropský trh (Next Level)

Kategorie 1B: B2C

1. Mercedes Benz - #24ride (JAD Productions)
  2. Adidas - Solarboost Prague (Event Arena)
  3. Plzeňský Prazdroj - Asahi Super Dry Zone na Colours of Ostrava (MVP Events)

Kategorie 1C: B2P

1. London Loop Awards (JAD Productions)
  2. Olympijský festival Pyeongchang 2018 (ČOV)
  3. 50. Mezinárodní chemická olympiáda (Guarant)

Kategorie 1D: B2E

1. Mercedes Benz Product Experience - Adventure Edition (Fox Hunter)
  2. ČSOB v pohybu (Event Arena)
  3. Ples VUT 2018 - Když technika tančí pod hvězdami (Veletrhy Brno)

Kategorie 2: Vlastní produkce

1. ReSite 2018 Accommodate (Quix Event)
  2. Mistrovství ČR v počítačových a mobilních hrách 2018 (Playzone)
  3. Mezinárodní strojírenský veletrh (Veletrhy Brno)

Zdroj: Česká eventová asociace

Letošní ročník eventových cen přinesl oproti premiérovému ročníku meziroční nárůst přihlášek o víc než 40 %. Podle předsedy poroty Jana Binara, ředitele kreativní agentury McCann Prague a prezidenta Asociace komunikačních agentur (AKA), porotci hodnotili a porovnávali především efektivitu a přínos jednotlivých projektů, jejich originalitu a rozsah inovací. Dvacetičlenná porota hodnotila přihlášky dvoukolově. V prvním kole posuzovala na základě videa a doložených specifikací projektů, v druhém eventy podrobila konfrontaci a pořadatelé projekty osobně obhajovali.