Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Nejlepší print na Young Lions má duo z Kindred

V třetí vyhlášené kategorii soutěže mladých kreativců vítězí Nikola Foktová a Adam Citta.

Letošní soutěž kreativců do třiceti let Young Lions vyhlásila v pražském Impact Hubu vítěze třetí ze čtyř kategorií. Kategorii Print vyhrála dvojice Nikola Foktová a Adam Citta z agentury Kindred Group. Druhé místo nebylo uděleno, zato na třetím skončila dvě soutěžní dua – Matouš Hruška (Ogilvy One) a Maciej Panko (Ogilvy & Mather) a Ivan Soukup a Shaun Teles (McCann-Erickson Prague).

Zadáním, na jehož realizaci měly všechny dvoučlenné týmy den, bylo vytvořit tiskový inzerát pro humanitární organizaci CARE, týkající se hladovějících ve východní Africe.

Zlatí z Kindred Group

Zlatí z Kindred Group

Vítězná práce

Vítězná práce

Bronzový tým z Ogilvy

Bronzový tým z Ogilvy

Bronzová práce Ogilvy

Bronzová práce Ogilvy

Druhý bronz má McCann

Druhý bronz má McCann

Bronzová práce McCannu

Bronzová práce McCannu

Práce posuzovala porota, jíž předsedal Marco Antonio do Nascimento (Young & Rubicam) a v níž byli i fotograf Pavel Hejný, Martin Pasecký (Leo Burnett) a Peter Michalka (Zaraguza).

Porota kategorie Print

Porota kategorie Print

V kategorii Media, vyhlášené v pondělí jako první, soutěžilo celkem 23 týmů, v kategorii Print 19 týmů, v kategorii Digital 18 a nová kategorie PR, vyhlášená včera, registrovala 14 soutěžících dvojic. Kategorie Marketers byla, stejně jako rok předtím, pro malý zájem zrušena. Soutěžící ve všech kategoriích si vyslechli zadání už v pátek 13. dubna, odevzdávali v sobotu. Jednotlivé kategorie se vyhlašují postupně až do čtvrtka, každý den jedna. Zítra se ještě dozvíme, kdo vyhrál kategorii Digital. Vítězové všech sekcí opět dostanou možnost utkat se s výherci ostatních národních kol v červnu na festivalu Cannes Lions.