Televize Prima změnila svůj bulvární web Prima Style na Lajk.cz, se zaměřením na youtuberskou scénu. Rebranding následuje poté, co na Prima Style v návštěvnosti vedly už ne celebrity, ale právě youtubeři. Nový web následuje zahraniční 9gag či Ladbible, cílí na mladé, řídí ho Milan Rozšafný.

Nejlíp vaří moje máma! na Nově soudcuje Ridi

Show o vaření podle španělského vzoru startuje na Nově v sobotu 23. května.

Studio show Nejlíp vaří moje máma. Foto: TV Nova

Studio show Nejlíp vaří moje máma. Foto: TV Nova

První z letošních svých dvou premiérových pořadů o vaření Nejlíp vaří moje máma! dá televize Nova v sobotu 23. května od 18.30, od dalšího týdne se pak bude v tentýž čas vysílat vždy v sobotu a v neděli před Televizními novinami. Jde o původně španělský formát zábavní show, v níž soutěží dvojice složené z rodičů a jejich dospělých dětí. Jako rozhodčí se představí kuchař italského původu Emanuele Ridi, známý ze svých pořadů na konkurenční Primě, momentálně vystupující také na televizi Mňam.

Emanuel Ridi. Foto: TV Nova

Kuchař Emanuele Ridi. Foto: TV Nova

Moderátorem bude Jaro Žídek

Moderátor Jaro Žídek. Foto: TV Nova

Moderátor Jaro Žídek. Foto: TV Nova

Na novou kuchařskou show televize lákala už při únorovém představení letošních programových novinek. Tehdy oznámila i přípravy vlastního pořadu s pracovním názvem Češi vaří česká jídla. Termín uvedení této novinky Nova zatím nesdělila. V čase, kdy má přijít show s Ridim a Žídkem, nyní vysílá cyklus U Haliny v kuchyni s Halinou Pawlowskou.

Vaření a gastronomii se věnují také ostatní televize – Česká televize třeba s pořadem Kluci v akci, Prima pak se svým dvorním šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem v pořadu Rozpal to, šéfe. Koncem února v Česku odstartoval dokonce speciální kanál jen o vaření, zmíněná Mňam TV.