Prostřednictvím České televize připomínáme události z 25. února 1948 v Československu, co jim předcházelo a co následovalo. Doporučujeme úvodní část nového cyklu Rudí prezidenti, dva díly před časem uvedené série České století – Všechnu moc lidu Stalinovi a Zabíjení soudruha a film In nomine patris, o umučení faráře Josefa Toufara. Zemřel přesně 25. února 1950.

Nejsledovanější pořad Novy vůbec: Miss desetiletí s 5 miliony diváků

Co zajímalo diváky nejsledovanější, komerční televize v Česku za uplynulá léta nejvíc

Miss desetiletí režíroval Jiří Adamec. Na snímku jako ředitel soutěže Miss ČR 2009. Foto: Profimedia.cz

Miss desetiletí režíroval Jiří Adamec. Na snímku jako ředitel soutěže Miss ČR 2009. Foto: Profimedia.cz

Nejsledovanější pořad televize Nova v historii peoplemetrů – tedy elektronického měření sledovanosti – v Česku dokázal oslovit 5,2 milionu diváků starších 4 let, což byla víc než polovina celkové populace a 81 % z těch, kdo měli v tu dobu zapnutý televizor. Šlo o Miss desetiletí, zábavní estrádní klání z jedné říjnové neděle 1997 o nej dívku z vítězek soutěží krásy předchozí dekády.

Žebříček top pořadů Novy, který přinášíme v souvislosti s 20. výročím existence stanice, dál ukazuje, že největší divácký zájem provází klasické české filmy (S tebou mě baví svět, Tři oříšky pro Popelku), nové tuzemské komedie (Kameňák 1, 2 a 3, Ženy v pokušení), pohádky (Z pekla štěstí, S čerty nejsou žerty, Čertova nevěsta) a samozřejmě tradiční zpravodajství (Televizní noviny).

Je také vidět, že s nástupem řady nových stanice se publikum rozpadá do menších skupin. Nejsledovanějším pořadům Novy loni, v roce 2013 stačilo na prvenství 2,4 milionu diváků, tedy méně než polovina toho, co před šestnácti lety.

Nejsledovanější pořady televize Nova. Kliknutím zvětšíte

Nejsledovanější pořady televize Nova. Kliknutím zvětšíte