Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Nejsledovanější na YouTube v češtině je reklama na smetanový Bobík, přes 10 milionů zhlédnutí

Propagační klip mlékárenské společnosti má tolik zhlédnutí, jako by si ho všichni návštěvníci YouTube z Česka pouštěli denně 10 dnů po sobě.

Ani Xindl X, ani lyžař Standa Řezáč zkoušející „šůšn“ - nejsledovanějším videem v češtině na celosvětově nejnavštěvovanějším videoserveru YouTube je z pohledu tuzemského publika jednoduchý animovaný klip, propagující pochoutku pro děti Bobík.

Dvouapůlminutový klip, v němž postavička chlapce tančí se zvířaty a na unylou melodii si nijak hluboce zpívá o smetanovém světě, nasbíral za tři roky a jeden měsíc přes deset milionů zhlédnutí, konkrétně 10 436 173 k dnešní 11. hodině.

Jde o propagační video na smetanový krém Bobík, který v Česku produkuje mlékárenský ACCOM holding. Popularitu si reklamní klip získal zacílením na malé děti, tomuto publiku uzpůsobil taky obsah a formu.

Tentýž hudební motiv přitom výrobce smetanových krémů používá na firemní prezentaci produktů, v sekci zaměřené právě na nejmenší konzumenty.

Produktový web smetanového krému Bobík.cz využívá tytéž postavičky, jako nejsledovanější video na YouTube v češtině

Produktový web smetanového krému Bobík.cz využívá tytéž postavičky, jako nejsledovanější video na YouTube v češtině

Obliba jednoduchých popěvků s počítačově animovanými postavičkami není na internetu ojedinělá, pro svou propagaci ji využil také výrobce gumových medvídků (Gummibär zazněl už víc než 84milionkrát, česká verze „z gumy médi“ má přes 2 miliony přehrání). V Německu vyhrával hitparády „maličký krokodýl Chňapi“, postavička z kresleného seriálu (německá verze má už skoro 15 milionů přehrání, česká přes 4 miliony).

„Taneční videoklip“ propagující Bobík je sice v pořadí nejsledovanějších videí YouTube v České republice třetí, ale je první mezi těmi, v nichž z ní čeština. Předběhla ho totiž jen hudbou provázená ukázka kulturistických dovedností Jakuba Hašpla (bezmála 16 milionů přehrání) a skladba The Way I Am od amerického interpreta Eminema v angličtině (přes 13,5 milionu zhlédnutí).

Top videa na YouTube v ČR

Videoserver YouTube, který patří americkému internetovému gigantu Google, navštěvuje v Česku milion lidí denně. Největšího tuzemského konkurenta, internetovou televizi Stream.cz navštíví denně 360 tisíc uživatelů.

Návštěvnost YouTube v ČR