Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Nejvíc lidí vidělo hokej Švédsko-Česko, nejmíň Kanada-Bělorusko. Zápasy Čechů zasáhly 5,4 milionu diváků

Přehled sledovanosti všech zápasů mistrovství světa v hokeji 2012

Český bronz slavili fanoušci na náměstích. Foto: ČTK/Šulová Kateřina

Český bronz slavili fanoušci na náměstích. Foto: ČTK/Šulová Kateřina

Nejsledovanějším utkáním uplynulého mistrovství světa v hokeji byl čtvrtfinálový zápas Česka se Švédskem, který ve čtvrtek večer vidělo v průměru 1,6 milionu lidí. Nejmenší zájem byl naopak o střetnutí Kanady s Běloruskem v základní skupině, ten minulé úterý kolem poledního sledovalo jen 66 tisíc diváků.

Ukazuje to měření sledovanosti ATO-Mediaresearch, které má Médiář.cz k dispozici. Jde o průměrné sledovanosti zápasů za čistý čas utkání, tedy jen za třetiny, bez přestávkových studií i sponzorských vzkazů.

Zápasy českého týmu sledoval v průměru 1 milion lidí. Všechny vystoupení reprezentace Česka zasáhly 5,4 milionu diváků – to představuje kumulovaný reach za všechny zápasy českého týmu, jinými slovy: udává počet diváků, kteří sledovali alespoň 3 minuty kontinuálně aspoň jeden zápas.

Sledovanost zápasů základní části MS 2012 v hokeji. Zdroj: ATO-Mediaresearch

Sledovanost zápasů základní části MS 2012 v hokeji. Zdroj: ATO-Mediaresearch

Sledovanost finálových zápasů a utkání českého týmu MS 2012 v hokeji. Zdroj: ATO-Mediaresearch

Sledovanost finálových zápasů a utkání českého týmu. Zdroj: ATO-Mediaresearch