Chystáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Chcete v něm ukázat svou agenturu? Přidejte se.

Němci se rozloučili s šéfem české pobočky Bauer Media, Jaromír Skopalík končí

Jaromír Skopalík při loňském předávání cen Týdeníku Televize TýTý 2011. Foto: Profimedia.cz

Jaromír Skopalík při loňském předávání cen Týdeníku Televize TýTý 2011. Foto: Profimedia.cz

Po dvanácti letech odchází z čela české pobočky německého časopiseckého vydavatelství Bauer Media Jaromír Skopalík. „Odstupuje po vzájemné dohodě ze svých pozic a opouští společnost, aby se věnoval novým úkolům,“ oznámila dnes firma. Zároveň konstatuje, že její aktivity na českém trhu během Skopalíkova vedení „masivně narostly“.

V Bauer Media ho nahradí Alena Černá, která přišla do firmy těsně před loňskou akvizicí konkurenčního vydavatelství Stratosféra. Černá rok působí v Baueru jako výkonná ředitelka, nastupovala loni v září. Předtím byla čtyři roky jednatelkou Astrosatu, dělala také pro Ringier a Sanomu.

České pobočce Bauer Media v roce 2011 - z toho jsou poslední veřejně známé výsledky - klesly tržby na 905 milionů Kč, a to o 100 milionů oproti předchozímu roku. Provozní zisk meziročně spadl ze 160 na 126 milionů Kč.

Bývalá Stratosféra, nyní Bauer Media Praha za prvních pět měsíců letošního roku utržila 70 milionů Kč a skončila v provozní ztrátě 8 milionů Kč. V roce 2012 měla provozní ztrátu 28 milionů Kč (tržby 175 milionů), v roce 2011 pak 12 milionů Kč (tržby 209 milionů).

Společnost Bauer Media Group vydává na 560 časopisů a k tomu 160 webů. Společnost působí v 16 zemích světa a zaměstnává asi 11.000 lidí. V Česku je podnik lídrem v segmentech programových titulů, společenských týdeníků a magazínů pro děti a mládež, významnou část portfolia tvoří časopisy pro ženy.

Vydává tu tři desítky časopisů a speciálů: Chvilka pro tebe, Pestrý svět, BravoRytmus života, Tina, Týdeník Televize či Žena a život, po Stratosféře převzala Cosmopolitan, Dolce Vita, Esquire, Haarper’s Bazaar, Jackie, Speed, Spy a Top Gear, přičemž zavřel čtyři časopisy Love Star, Style, Autocar a Family Star.