Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Německá restaurace Vapiano s otevřenou kuchyní jde do pražského Quadria

Restaurace Vapiano v Berlíně

Restaurace Vapiano v Berlíně

Z menu restaurace Vapianoiano

Z menu restaurace Vapiano

Způsob přípravy jídla v restauracích Vapiano

Způsob přípravy jídla v restauracích Vapiano

Restaurační síť Vapiano, která nabízí italskou kuchyni formou neformálního stravování, otevře svou první pobočku letos v červenci v pražském nákupním centru Quadrio na Národní třídě. Jídla z menu ve Vapianu připravují kuchaři přímo před zraky zákazníků. Pronájem zprostředkovala realitně poradenská firma Cushman & Wakefield, která rovněž spravuje celé centrum Quadrio.

Vapiano odstartovalo provoz své první restaurace v roce 2002 v německém Hamburku. Aktuálně má 180 restaurací ve 31 zemích světa, mimo jiné v Austrálii, střední Americe nebo v Číně.

Interiér restaurací včetně chystané české navrhuje Matteo Thun, milánský architekt a designer. Hlavními prvky jsou dubové stoly a červené detaily, které mají dokreslit středomořskou atmosféru. V každé pobočce je zasazený stoletý olivovník a rovněž takzvaná zelená stěna s bylinkami. Výroba těsta na pizzu, omáček nebo těstovin probíhá v každé restauraci v prosklené místnosti, zákazníci tak mohou vidět, jak se jejich jídlo chystá. 

Quadrio letos v dubnu uzavřelo celý food court. Ten projde rekonstrukcí a na konci léta otevře šest nových restaurací. „Vapiano je první z šesti připravovaných restaurací, kterou Quadrio otevře letos v létě. Z celkové restaurační plochy, která činí přibližně 3.500 metrů čtverečních, bude zabírat přes 600 metrů čtverečních,“ říká Petr Brabec, vedoucí správy obchodních center CPI Property Group, která obchodní centrum Quadrio vlastní.