Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Německá televize ZDF zaměstnala dva tweetery, kteří ji falšovali

ZDF údajně jejich počínání sledovala od samého počátku, protože však televizi nedělali ostudu, nezasahovala.

  • ČTK
  • 20. 04. 2011 09:02

Dva mladí Němci se v roce 2009 zaregistrovali na síti jako ZDFonline a ZDFneo a pod falešným jménem pak řadu týdnů tweetovali zprávy druhého německého televizního programu včetně fundovaných odpovědí uživatelům sítě. Televize zareagovala neobvykle: uznala, že oba dělali svou práci velmi kvalitně, a zaměstnala je jako smluvní partnery.

„Oba odvedli prvotřídní práci a tweetovali tak dobře, že bychom to sami lépe nedokázali,“ řekla agentuře DPA Tina Kutscherová, vedoucí hlavní redakce nových médií v ZDF.

Novými zaměstnanci jsou 24letý Marco Bereth ze Schwäbisch Hallu a Michael Umlandt z Heilbronnu. ZDF údajně jejich počínání sledovala od samého počátku, protože však televizi nedělali ostudu, nezasahovala. Když počet jejich „následovačů“ (followers) neustále rostl, obrátili se sami Umlandt a Bereth na televizi a byli smluvně přijati. Nyní již rok a půl tweetují pro centrálu ZDF v Mohuči oficiálně.

„Dlouho jsme nepřemýšleli a nabídku přijali,“ uvedl Umlandt. Předtím pracoval pro lokální radiostanici v Heilbronnu, jeho kolega obsluhoval internetový obchod.

Kutscherová však varovala další případné zájemce o podobnou práci, aby to stejným způsobem raději nezkoušeli. „Není bohužel tolik příležitostí, aby redakce hledala právě přesně to a okolnosti byly natolik šťastné,“ řekla. Napodobitelům by mohla hrozit žaloba.