Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Německá televize ZDF zaměstnala dva tweetery, kteří ji falšovali

ZDF údajně jejich počínání sledovala od samého počátku, protože však televizi nedělali ostudu, nezasahovala.

  • ČTK
  • 20. 04. 2011 09:02

Dva mladí Němci se v roce 2009 zaregistrovali na síti jako ZDFonline a ZDFneo a pod falešným jménem pak řadu týdnů tweetovali zprávy druhého německého televizního programu včetně fundovaných odpovědí uživatelům sítě. Televize zareagovala neobvykle: uznala, že oba dělali svou práci velmi kvalitně, a zaměstnala je jako smluvní partnery.

“Oba odvedli prvotřídní práci a tweetovali tak dobře, že bychom to sami lépe nedokázali,” řekla agentuře DPA Tina Kutscherová, vedoucí hlavní redakce nových médií v ZDF.

Novými zaměstnanci jsou 24letý Marco Bereth ze Schwäbisch Hallu a Michael Umlandt z Heilbronnu. ZDF údajně jejich počínání sledovala od samého počátku, protože však televizi nedělali ostudu, nezasahovala. Když počet jejich “následovačů” (followers) neustále rostl, obrátili se sami Umlandt a Bereth na televizi a byli smluvně přijati. Nyní již rok a půl tweetují pro centrálu ZDF v Mohuči oficiálně.

“Dlouho jsme nepřemýšleli a nabídku přijali,” uvedl Umlandt. Předtím pracoval pro lokální radiostanici v Heilbronnu, jeho kolega obsluhoval internetový obchod.

Kutscherová však varovala další případné zájemce o podobnou práci, aby to stejným způsobem raději nezkoušeli. “Není bohužel tolik příležitostí, aby redakce hledala právě přesně to a okolnosti byly natolik šťastné,” řekla. Napodobitelům by mohla hrozit žaloba.