Televize Prima změnila svůj bulvární web Prima Style na Lajk.cz, se zaměřením na youtuberskou scénu. Rebranding následuje poté, co na Prima Style v návštěvnosti vedly už ne celebrity, ale právě youtubeři. Nový web následuje zahraniční 9gag či Ladbible, cílí na mladé, řídí ho Milan Rozšafný.

Německý Axel Springer ovládl Business Insider

K dosavadním 9 % akcií amerického portálu Němci přikupují dalších 88 %.

  • ČTK
  • 29. 09. 2015 16:30
Berlínské sídlo Axel Springer. Foto: Profimedia.cz

Berlínské sídlo Axel Springer. Foto: Profimedia.cz

Německá mediální skupina Axel Springer se dohodla na převzetí amerického zpravodajského portálu Business Insider. Ten vznikl v roce 2007 a podle měření Comscore je po Yahoo Finance druhým nejnavštěvovanějším portálem s ekonomickým a finančním zpravodajstvím. Springer dosud držel 9 % jeho akcií, podle nové dohody koupí dalších 88 % za 343 milionů dolarů (přes 8 miliard Kč). Zbylá 3 % bude držet zakladatel Amazonu Jeff Bezos. Transakci ještě musejí schválit regulační úřady.

Axel Springer je největším vydavatelem novin v Evropě. Firma nyní hledá nové zdroje růstu prostřednictvím investic v oblastech jako je marketing a internetová média. Snaží se rovněž o rozšíření aktivit v anglickém jazyce. V červenci Springer usiloval o britské ekonomické noviny Financial Times, dal nabídku, ale nakonec je získala japonská mediální skupina Nikkei.

Axel Springer v Německu vydává nejčtenější, bulvární list Bild či konzervativní deník Die Welt. Prostřednictvím dceřiné firmy vydavatelství donedávna působilo i na českém trhu, jeho aktivity – vlastněné se švýcarským Ringierem – loni převzala firma Czech News Center Daniela Křetínského a Patrika Tkáče.