Německý e-shop s módou About You vstup do Česka nezvládl hladce

Vstup About You do Česka proběhl velkou party v Kotvě. Foto: About You

Vstup About You do Česka proběhl velkou party v Kotvě. Foto: About You

Vstup německého online shopu s oblečením About You na český trh nebyl hladký. Oznámil to samotný provozovatel online obchodu. „V prvních dnech provozu webu jsme čelili technickým problémům, které způsobily zpoždění objednávek i chybné informace o doručení. Na odstranění problému intenzivně pracujeme,“ omlouvá se dnes zákazníkům na Facebooku. Omluva přichází po několika dnech nespokojenosti a kritiky zákazníků za nedostatky ve fungování prodeje a distribuce i v komunikaci.

„Myslím, že přijít s ‚omluvou‘ po více než týdnu je pozdě. Problémy se dít můžou a dějí, ale po takové době je to zbytečné. Víte o problémech stejně dlouho jako stovky zákazníků a myslím, že spoustu jste jich díky tomu definitivně ztratili stejně jako mě. Na zboží počkám, protože už mám zaplaceno, ale víc si neobjednám,“ píše například Michaela Sochorová„Čekám už deset dní na objednávku a nikdo mi není schopný říct, kdy dorazí,“ napsala Jaroslava Šnajdrová. „Totálně nezvládnuté,“ hodnotí Monika Dočekalová.

S dosavadními odpověďmi na ni nebyli mnozí spokojeni, výhrady měli i k zákaznické péči na sociální síti. „Palec nahoru za krizovou komunikaci pod zákaznickými příspěvky na zdi, zejména pak slečně Nikol, která staví platící (!!!) zákazníky do role věčných stěžovatelů,“ poukazuje Denisa Sládková v reakci na odpovědi e-shopu od zmíněné Nikol. „Všechny moje tři objednávky dorazily bez nejmenších problémů. Ze všech našich zákazníků je pouze cca 60 lidí, kteří pořád dokola sdílejí svou špatnou zkušenost,“ odpověděla třeba.

Německý e-shop About You vstoupil na tuzemský trh oficiálně minulý týden, velkolepou zahajovací akci v pražské Kotvě s třemi stovkami hostů včetně řady známých lidí následuje viditelná mediální kampaň. Inzerce About You běží online, v tisku, v rádiu i na venkovních plochách.