Německý majitel slevového portálu Mydeals.cz získal BonyBony.cz a Megasleva.cz

  • ČTK
  • 20. 02. 2012 11:31

Slevový portál Mydeals.cz získal regionální slevové servery BonyBony.cz a Megasleva.cz. Hodnota transakce, která byla provedena formou směny podílů, činí 500 milionů Kč. Sdělil to generální ředitel a zakladatel Mydeals.cz Sebastian Vohradník. Mydeals.cz je součástí mezinárodní sítě Rebate Networks. Konkrétně Mydeals.cz patří německé společnosti Rebate Networks CEE.

„Spolu s uzavřením transakce vyčlenila společnost Rebate Networks 1 milion eur na financování rozvoje nových zdrojů zisku a upevnění vedoucí pozice na zdejším trhu. Věřím, že všechny firmy dosáhnou lepších výsledků než kdykoli předtím a v roce 2012 vykážou roční obrat 600 milionů Kč,“ uvedl Vohradník, podle kterého díky této akvizici vznikne druhý největší hráč na tuzemském trhu slevových serverů.

Sloučení trojlístku slevových serverů by mělo být provedeno do konce letošního roku, zatím ale podle Vohradníka zůstanou v provozu všechny tři značky. Sloučené firmy budou mít přes 30 zaměstnanců, více než 3 tisíce obchodních partnerů v Česku i zahraničí a budou sídlit v Praze.

Majitelé serveru Mydeals - Rebate Networks a Vohradník - budou poté společně vlastnit většinový podíl 56 %, zatímco majitelé BonyBony Daniel Farkaš a Ivo Laurin 22 %. Stejný podíl připadne i na majitele portálu Megaslevy.cz Daniela Hutníka a Jana Pummera. Vohradník má být generálním ředitelem celé skupiny, Farkaš z BonyBony a Hutník z Megasleva členy vedení firmy.

První slevové servery začaly v Česku fungovat na jaře 2010 a jejich počet poté rychle rostl. Loni na tuzemském internetu fungovalo zhruba 250 slevových serverů, které za celý rok 2011 podle statistik slevového vyhledávače Skrz.cz utržily rekordních 1,95 miliardy Kč. Předloni Češi na slevových serverech utratili několik stovek milionů korun. Největší zájem je o slevové kupony na jídlo, pití, zkrášlování, relaxaci a pobyty.

Očekává se, že počet slevových serverů se nyní výrazně sníží. „V porovnání s jinými zeměmi střední a východní Evropy je český trh slevových nabídek extrémně roztříštěný, takže je zcela přirozené, že se bude Mydeals.cz podílet na jeho konsolidaci,“ podotkl Vohradník.

Systém hromadných slev funguje tak, že snížení ceny obchodníci či poskytovatelé služeb dají poté, co si produkt zakoupí stanovený počet zákazníků. Lidé získají výrazné slevy a podnikatelé zase zaplní volné kapacity svých služeb nebo prodají zboží starších kolekcí.