Nemléko uvádí na trh mandlový bezlaktózový Nejogurt

Nemléko na trh uvádí nový Nejogurt

Nemléko na trh uvádí nový Nejogurt

Nejogurt ve všech svých prodávaných variantách

Nejogurt ve všech svých prodávaných variantách

Český výrobce rostlinných nápojů Nemléko dvojice Amálie Koppová a David Balcar rozšířil portfolio svých produktů na kategorii jogurtů, na trh uvádí mandlový Nejogurt. Produkt bude dostupný ve dvou variantách. Svačinová verze s ovocnou marmeládou od ekologických zemědělců z Moravy o objemu 125 ml se vyrábí ve třech příchutích - borůvka, jahoda a meruňka - a stojí 50 Kč. Velká sklenice o objemu 375 ml s čistým bílým mandlovým jogurtem se prodává za 90 Kč. 

Majitelé a výrobci Nemléka a Nejogurtu Amálie Koppová a David Balcar

Majitelé a výrobci Nemléka a Nejogurtu Amálie Koppová a David Balcar

Všechny naše produkty jsou přírodní, neobsahují konzervanty a dokonce ani cukr. Nejogurt je vyroben z mandlového nápoje, který je slazen datlemi, a z tapiokového škrobu, popisuje Balcar. „Naším dlouhodobým cílem je vyrábět lokálně, jednoduše a chutně rostlinné produkty v hezkém obalu a usnadňovat život těm, kteří nemůžou nebo nechtějí konzumovat laktózu,“ dodala Koppová, která zároveň vytvořila design lahví a skleniček pro oba produkty.

Projekt začala dvojice plánovat zhruba před třemi měsíci, během září si potenciální úspěch Nejogurtu ověřila při ochutnávce na pražské Náplavce. Jogurty zmizely během dvou hodin. Amálie i David se dotazníky ptali i na případnou změnu chuti, spotřebitelům však chutnaly ty, které aktuálně vstupují na trh, nebylo tak potřeba nic měnit,“ sdělila Retailku Lenka Hanzalová z agentury Saurus Media, která Nemléku zajišťuje komunikaci. Bezlaktózové jogurty i mléka vyrábí dvojice ve výrobně Černošicích, v budově mlýna. 

Nemléčné produkty od firmy Nemléko je možné zakoupit na 140 místech v Česku, mimo jiné je prodává síť se zdravými potravinami Sklizeno a rozváží online supermarket Rohlik.cz. Dostupné jsou také na 50 místech na Slovensku. Oba majitelé se aktuálně soustředí na uvedení nového produktu na trh, poté plánují vývoj dalších bezlaktózových potravin - v plánu je třeba Nezmrzlina.