Seznam Zprávy se uvedly v nové podobě. Web chce posílit investigativu, sekci o byznysukomentáře. „V internetovém prostředí chceme být tím, čím bývaly ve zlaté éře tradiční, nezávislé noviny,“ prohlašuje šéfredaktor Jiří Kubík.

Nemléko uvádí na trh Nemáslo, rostlinnou alternativu pro vegany

Nemáslo

Nemáslo

Mladá česká firma Nemléko rozšířila své portfolio o další produkt nazvaný Nemáslo. Jde o čistě rostlinnou alternativou másla či margarínu. Jeho základ tvoří dřív uvedený mandlový Nejogurt, tudíž je vhodné pro všechny, kteří nemohou nebo nechtějí konzumovat laktózu. Nemáslo se od září prodává v online supermarketu Rohlik.cz a ve vybraných prodejnách se zdravou výživou. K dostání je ve dvou velikostech - menší sklenice 125 g stojí 59,90 Kč, větší varianta 375 g vyjde na 139 Kč.

Nemáslo

Nemáslo

Nemáslo

Nemáslo

Nemáslo se vedle mandlového mléka, jogurtu, rostlinných nápojů z mandlí či máku a ledové kávy stalo další, čistě rostlinnou alternativou k mléčným výrobkům, které firma Nemléko vyrábí. „Naším dlouhodobým cílem je usnadňovat život těm, kteří nechtějí nebo nesmí konzumovat laktózu. Všechny naše produkty jsou přírodní, neobsahují konzervanty, a dokonce ani cukr,“ připomíná majitelka firmy Amálie Koppová. Firmu založila s Davidem Balcarem, oba jsou vegani. Společnost je činná od roku 2016 a nyní dováží do 215 obchodů a kaváren v Česku a do 35 na Slovensku.