Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Nesvadbová po 17 letech končí v Harper’s Bazaar

Barbara Nesvadbová. Foto: Profimedia.cz

Barbara Nesvadbová. Foto: Profimedia.cz

Barbara Nesvadbová končí po 17 letech ve funkci šéfredaktorky měsíčníku o módě Harper’s Bazaar vydavatelství Bauer Media. Začínala v roce 2001, teď se hodlá věnovat divadlu, knize o módě, filmu a charitě, a práci pro média už jen externě, řekla pro Marketing & Media. Titul dočasně povede publisherka Lada Rudovská. Před příchodem do Harper’s Bazaar byla Nesvadbová šéfredaktorkou měsíčníků Playboy, respektive Xantypa.

Změna na klíčovém postu Harper’s Bazaar přichází poté, co své vedení změnila české edice lifestylového měsíčníku Elle a nedlouho předtím, co se na český trh chystá místní mutace módního časopisu Vogue. Tu povede dlouholetá šéfka právě Elle.