Netflix uvádí druhou řadu seriálu House of Cards

K fanouškům seriálu z prostředí vysoké politiky patří i americký prezident Barack Obama.

  • ČTK
  • 14. 02. 2014 14:45
Hlavní roli v druhé řadě House of Cards má opět Kevin Spacey. Foto: Profimedia.cz

Hlavní roli v druhé řadě House of Cards má opět Kevin Spacey. Foto: Profimedia.cz

Páteční premiéra druhé řady amerického seriálu House of Cards (Dům z karet) připravila jeho fanoušků na celém světě perný víkend. Portál Netflix totiž nabídl ke stažení všech 13 nových dílů 2. řady najednou. Politický thriller, v němž hlavní roli intrikujícího kongresmana ztvárnil Kevin Spacey, získal několik cen Emmy i Zlatý glóbus.

Další porce příběhů Francise Underwooda, který je pro naplnění svých ambicí schopen čehokoliv, se na internetu objevila v pátek ráno. Netflix se tak neslitoval nad některými americkými příznivci seriálu, kteří žádali, aby premiéra byla kvůli sněhové bouři na východním pobřeží uspíšena.

Společnost Netflix, u níž si lze za měsíční poplatek stahovat seriály a filmy, dříve nabízela jen díla, která předtím už některá televize vysílala. Seriál House of Cards byl v tomto ohledu průkopníkem a stal se prvním oceňovaným seriálem, který se nevysílá na žádném televizním kanále. Jeho první řada získala tři ceny Emmy a Zlatý glóbus pro představitelku hlavní ženské role Robin Wrightovou.

K fanouškům seriálu, který prostředí vysoké politiky líčí v nelichotivých barvách jako prostředí plné intrik, podvodů, nemorálnosti a dokonce zločinu, patří i americký prezident Barack Obama. Ten na svém twitterovém účtu naznačil, že se na sledování dalších dílů také chystá a poprosil, aby mu nikdo předem nekazil potěšení tím, že mu řekne, jak příběh dopadne.

Sdílejte