Netflix vrhne na trh předplacené karty, nabídnou je i Billa, Kaufland a Penny

Předplacené karty za 400, 1.000 nebo 4.000 Kč umožní využívat službu bez platební karty.

Videotéka Netflix produkuje spoustu vlastních seriálů a filmů

Videotéka Netflix produkuje spoustu vlastních seriálů a filmů

Česko se přidalo k 37 zemím celého světa, kde jsou k dostání předplacené karty americké internetové videotéky Netflix. Karty je možné koupit v hodnotách 400, 1.000 nebo 4.000 Kč. Brzy mají být v prodeji přibližně na 1.500 míst po celé republice. Už teď je prodávají obchodní řetězec Billa nebo trafiky Geco, přibýt mají také řetězce Kaufland, Penny, Pepco, Expert či drogerie DM. Online je nabízí web herní prodejny JRC, po uvolnění vládních opatření kvůli covidu je bude mít v kamenných prodejnách. Před nadcházejícími vánočními svátky si provozovatel služby od nabídky předplacených karet slibuje, že jejich „snadné použití a dostupnost otevřou dveře dalším divákům“.

Karta, kterou lze koupit i za hotovost, má na zadní straně fólii, jež ukrývá šestnáctimístný PIN. Ten je třeba zadat do příslušného pole na webu služby. Při prvním přihlášení s kódem je třeba si na Netflixu založit nový účet, zároveň při tom není nutné zadat údaje z platební kartu. Výhradně tak se dosud v Česku za službu přes internet platilo. „Pokud už zákazníci účet na Netflixu mají, mohou i tak kód do svého účtu přidat, kredity z předplacené karty mají pak přednost před spárovanou platební kartou. Všechny poukazy je možné využít k nákupu libovolné varianty předplatného. Do jednoho účtu je zároveň možné přidat i několik kódů a kredit účtu si navýšit,“ upřesňuje Netflix.

Takto vypadá předplacená karta Netflix

Takto vypadá předplacená karta Netflix

Světová jednička mezi zábavními streamovacími službami nyní funguje ve víc než 190 zemích světa, v nichž má celkem přes 195 milionů předplatitelů. Do Česka přišel zhruba před čtyřmi lety, loni začal nabízet i český dabing a titulky, v nabídce má mimo jiné desítky tuzemských filmů. Služba stojí na předplatném, funguje kompletně bez reklam. V Česku se za ni platí od 199 Kč měsíčně. Letos v létě se Netflix v prodeji spojil rovněž s prvním mobilním operátorem v Česku, s Vodafonem.