Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Netradiční kampaní o reklamě si řekla o práci videoprodukce Riot

Složení skupinky Riot odhalilo dnešní video na YouTube

Složení skupinky Riot odhalilo dnešní video na YouTube

Za kampaní, která v posledním týdnu upoutala pozornost tuzemské komunikační branže, stojí nový podnik zaměřený na produkci reklamních, hudebních či dokumentárních videí nazvaný Riot. Tvoří jej Martin Lisý, Michaela Patočková a Martin Linhart. Ti svou identitu a cíl prozradili v dnes zveřejněném videu na YouTube. „Chceme s vámi točit reklamy,“ říkají.

Trojice s doprovodem a převlekem za vyznavače punku minulý týden navštívila pražská sídla agentur Young & Rubicam, Saatchi & Saatchi, Ogilvy, Havas, VCCP, Kitchen a Loosers. Nabídla taky oborovou hymnu ze známých propagačních sloganů.

K dosavadním pracím Riotu, které se začaly objevovat na jejich kanálu na YouTube, patří klipy pro Karla Gotta a Olgu Lounovou, Annu K či Eddie Stoilow, záznamy z kampaní Reeboku s Jaromírem Jágrem a Lucií Vondráčkovou či reklamy pro Dormeo, Slevomat či Dámejídlo.cz.

EMAIL, JÍMŽ SKUPINA V ÚTERÝ 17. ZÁŘÍ OSLOVILA ODBORNÁ MÉDIA

www.facebook.com/riotads

Dobrý den,

jsme parta tvůrčích mladých lidí, kteří celý život odmítali komerci a jeli si to svoje. Pak jsme došli zjištění, že i v hlavním proudu se dá najít mnoho zajímavého a nejvíc nás zaujala zdejší reklama. Hlavně fakt, že v česku je reklama mezi lidmi hodně nepopulární.

Jako jsme dosud stáli v opozici, rozhodli jsme se v tom pokračovat a podpořit ze všech sil reklamu a hlavně reklamní agentury.

Myslíme, že lidi v agenturách jsou umělci, kteří nejsou za svou práci doceněni a jejich frustrace se možná tak promítá I v některé jejich tvorbě. Rádi bychom proto vzdali hold naší reklamě a dozvěděli se víc o práci v médiích. Například, jak se stane, že vznikne reklama na Penny, která vznikla.

Spousta režisérů začínala v reklamě, ale tím se neproslavili, což je škoda. Začali jsme s neméně talentovanými přáteli podnikat kroky pro rozvoj reklamy v Čechách a nepřestaneme, dokud se něco nezmění.

Rádi bychom se s Vámi sešli u společného rozhovoru, protože byste nám mohli poskytnout cenný vhled do téhle situace a my bychom tak lépe věděli, kde začít. Nahoře odkaz, kde si můžete prohlédnout nějaké naše materiály.

Děkujeme a se srdečným pozdravem jsme,
Anatol a spol.