Newcast a Google uvádějí VideoLab do Česka

Globální poradenství pro nastavení efektivní komunikace na videoplatformě YouTube přináší agentura Newcast s americkým Googlem i na český trh.

Mark Waugh, globální marketingový ředitel Newcastu, a Ilona Kelly z českého Googlu. Foto: Jarda Šícha

Mark Waugh, globální marketingový ředitel Newcastu, a Ilona Kelly z českého Googlu

Contentová agentura Newcast, spřízněná síť mediální agentury ZenithOptimedia, spolu s internetovým Googlem uvádí na český trh globální produkt VideoLab. Na konferenci věnované content marketingu, kterou agentura pořádala 18. června pro své klienty v muzeu Grévin, to oznámili Mark Waugh, globální marketingový ředitel Newcastu, a Ilona Kelly z české pobočky Googlu.

Newcast a Google ve spolupráci s dodavatelem softwaru pro marketing na sociálních sítích Wildfire nabízí nástroj globálně na dalších trzích, poprvé byl uveden v roce 2013. VideoLab značkám pomáhá stanovit strategii pro využití videoobsahu na YouTube tak, aby efektivně doplňovala komunikaci na dalších kanálech.

Součástí toho je například poradenství, jaký druh obsahu i formátu videí nejlépe koresponduje s danou značkou, produkce a distribuce videí i měření výsledků kampaní. Podstatným bodem spolupráce je partnerství s youtubery, kteří dokážou zaujmout především mladé lidi a nenásilně u nich propagovat danou značku.

VideoLab je pro nás nyní příležitost, jak naplno využít YouTube a stále vzrůstající oblibu youtuberů v ČR. Našim současným i budoucím klientům by tato služba měla přinést především nový pohled na vytváření strategií pro video publishing a spolupráci s klíčovými talenty na YouTube, a to vše přes detailní audit a cross-channel integraci. Osobně věřím, že tato služba změní způsob, jakým jsme doteď na produkci videí nahlíželi,” řekl Médiáři David Pavel, ředitel contentové agentury Newcast.