Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Neziskovce Loono s kampaní pomůže Gong

S propagací nové kampaně Žiješ srdcem, zaměřené na prevenci kardiovaskulárních onemocnění, pomůže neziskové organizaci Loono PR agentura Gong ze skupiny Dentsu Aegis Network. Kampaň s hashtagem #zijessrdcem, které s brandem pomohla a marketingově podporuje agentura Ogilvy One, má za cíl učit zejména mladé, jak předcházet a včas odhalit kardiovaskulární onemocnění a jak se zachovat, pokud infarkt či mrtvice potká někoho v okolí. Na kampaň Loono už úspěšně vybralo na portálu Hithit.cz, jednou tolik, co poslali lidi, přidá Nadace Vodafone.

Nezisková organizace Loono, kteoru založila Kateřina Vacková, je tým mladých lékařů, studentů lékařských fakult a dalších nadšenců. Pod křídla si je vzala 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, jejich odbornými garanty jsou lékaři z oborů gynekologie, urologie, kardiologie i praktického lékařství.

Loono se v minulosti zapsalo kampaní Sahám si na ně každý měsíc s hashtagem #prsakoule, která upozorňuje na důležitost samovyšetření v prevenci rakoviny prsou a varlat.