Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

NMS Market Research jde do Maďarska a Thajska

Zakladatelé agentury Ondřej Veis a Jan Bernard

Zakladatelé agentury Ondřej Veis a Jan Bernard při oslavě na střeše Lucerny 30. května

Výzkumná agentura NMS Market Research otvírá nové pobočky v Maďarsku v Budapešti a v Thajsku v Bangkoku. Kromě Česka má agentura kanceláře a plnohodnotný tým na Slovensku. Expanzi plánuje i do dalších zemí.

„Léta úspěšně fungujeme na Slovensku a nedávno jsme otevřeli pobočku v Maďarsku. Navíc jsme založili joint venture v Thajsku,“ přiblížil Ondřej Veis, ředitel NMS Market Research, při nedávné oslavě 20 let firmy na střeše pražské Lucerny. Agentura, kterou zakládal spolu s Janem Bernardem, funguje od roku 1999.

„Když jsme začínali, základní výbavou tazatele byla tužka a papírový dotazník. A někde v rohu kanceláře stál fax. Ale měli jsme to štěstí, že jsme se narodili do digitální doby. Pomohl nám internet a digitální sítě, všudypřítomné technologie, které dělají svět úplně jiným,“ podotkl Veis.