V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Notino expanduje v Německu, koupilo prodejce kosmetiky Mussler Beauty

Obchod Mussler Beauty

Obchod Mussler Beauty

interiér prodejny Mussler Beauty

interiér prodejny Mussler Beauty

E-shop s kosmetikou Notino (dříve Parfums.cz) urychluje expanzi na německém trhu. Tento týden koupil tradičního německého prodejce parfémů a kosmetiky Mussler Beauty. Rodinná firma sídlící ve Stuttgartu má obrat kolem 320 milionů Kč. Notino v Německu provozuje online obchod www.notino.de, akvizici Mussler Beauty považuje za strategický krok a výraznou akceleraci svého růstu. Německý Stuttgart se tak stane druhým největším centrem v rámci podnikové sítě e-shopu. V Česku je sídlo Notina v Brně, kde má firma i středoevropské logistické centrum.

Michal Zámec, ředitel Notino

Michal Zámec, ředitel Notino.cz

„Touto akvizicí chceme výrazně urychlit náš růst na německém trhu, který je pro nás z hlediska velikosti a geografické blízkosti mimořádně zajímavý a strategicky důležitý,“ uvedl Michal Zámec, ředitel a zakladatel Notino.cz.

Notino zakoupilo 75 % podíl v Mussler Beauty od Mattiase Musslera, který je jediným majitelem a ředitelem firmy. Mussler si ve firmě ponechá a zůstane i ředitelem německé firmy i týmu ve Stuttgartu. Zároveň se stane country managerem značky Notino pro Německo a Rakousko. 

„Svět maloobchodu se mění a digitální odbornost se stává zásadní, offline a online nakupování přestaly být dva oddělené světy. Jsme přesvědčeni, že krok, který jsme dnes učinili společně se značkou Notino, nás dobře připraví na budoucí výzvy a zajistí úspěch našeho byznysu v následujících letech,“ uvedl Mussler.

Odborníci Mussler Beauty poskytnou společnému podniku expertizu v oblasti tradičního trhu. Jedním z prvních projektů vzniklých na základě nového partnerství je také nový koncept evropského kamenného obchodu, který bude realizován v padesáti nových lokalitách v celé Evropě, v Německu půjde o 10 nových prodejních míst.