V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Nova 2 má Soudy Kláry Slámové, Prima Soudní síň

Dvě nejsledovanější komerční televize zařadily do programu série ze soudního prostředí. Nova 2 a Prima a také Barrandov si jimi konkurují ve všední podvečery po 17. hodině.

Klára Long Slámová. Foto: TV Nova / Jiří Sláma

Klára Long Slámová. Foto: TV Nova / Jiří Sláma

Avizovanou podvečerní soudní show na stanici Nova 2 bude moderovat advokátka Klára Slámová, známá jako obhájkyně Jiřího Kajínka, zástupkyně rodiny Moniky Kramné či advokátka Václava Šrouba v kauze CzechTek 2005. Show ze soudního prostředí ponese název Soudy Kláry Slámové, Slámová v ní bude hrát soudkyni. Novinku začne Nova 2 dávat 6. března, vysílat ji bude od pondělní do neděle vždy mezi 17. a 18. hodinou.

Programové schéma Novy 2 na jaro 2017

Programové schéma Novy 2 na jaro 2017. Kliknutím zvětšíte

Nova není první ani jediná z komerčních televizí v Česku, které se pro soudní show rozhodly. Už od května 2015 běží na televizi Barrandov série Soudkyně Barbara. Letos počínaje 2. lednem nasadila podobný cyklus televize Prima, nazvala ho Soudní síň a dává jej od pondělí do pátku od 16.40 na hlavním kanálu. Jde o inscenované procesy inspirované skutečnými případy slovenské justice, také barrandovská série pochází ze slovenského prostředí. Také Barrandov vyhradil soudní show všední podvečery, od 17.10.

Soudní síň. Foto: TV Prima

Soudní síň. Foto: TV Prima