V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Nova bude na satelitu vysílat zpožděnou Novu +1

Provozovatel televize Nova získal licenci k provozování satelitního programu Nova +1. Zástupci televize odmítají k nové stanici, jejímu startu a náplni zatím říct cokoli konkrétního, název nicméně napovídá, že půjde o zpožděné vysílání hlavního programu, a to o jednu hodinu. Takto už od loňského prosince vysílá konkurenční Prima svůj program Prima +1.

Vzhledem k tomu, že Nova +1 má satelitní licenci, je pravděpodobné její umístění na platformu Skylink. Ta šíří Primu +1 a také slovenskou Joj +1, fungující na stejném principu. Opožděné vysílání přináší provozovatelům televizí další diváky, přičemž náklady jsou prakticky jen na distribuci dalšího kanálu, vysílá se totiž tentýž program.

Nova +1 bude celkem devátým televizním kanálem Novy. Ta kromě hlavního programu šíří stanice Nova Cinema (filmy), Nova Sport 1 a Nova Sport 2 (sport), Nova 2 (komediální seriály a filmy), Nova Action (akční kanál, pro muže), Nova Gold (reprízy letitých pořadů) a Nova International (výběr původních pořadů pro Slovensko).