Česká televize, Nova i Prima oznámily, kdy hodlají vysílat duely DrahošZeman. ČT už o víkendu naplánovala duel na čtvrtek 25. ledna od 20 hodin, odvysílá ho na ČT1 a ČT24, oba pozvání písemně potvrdili a „moderování bylo tradičně nabídnuto Václavu Moravcovi„. Nova dnes avizovala debatu na neděli 21. ledna ve 20.00. Prima tu svou plánuje na úterý 23. ledna ve 20.15, a to z Hudebního divadla Karlín s kapacitou 921 míst. „Pozváni byli oba kandidáti. Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ sdělila Nova. I Primě Zeman potvrdil, na Drahoše se čeká. Ten hodlá jít jen do dvou duelů – na ČT a pak na televizi, kterou vybere Zeman.

Nova bude na satelitu vysílat zpožděnou Novu +1

Provozovatel televize Nova získal licenci k provozování satelitního programu Nova +1. Zástupci televize odmítají k nové stanici, jejímu startu a náplni zatím říct cokoli konkrétního, název nicméně napovídá, že půjde o zpožděné vysílání hlavního programu, a to o jednu hodinu. Takto už od loňského prosince vysílá konkurenční Prima svůj program Prima +1.

Vzhledem k tomu, že Nova +1 má satelitní licenci, je pravděpodobné její umístění na platformu Skylink. Ta šíří Primu +1 a také slovenskou Joj +1, fungující na stejném principu. Opožděné vysílání přináší provozovatelům televizí další diváky, přičemž náklady jsou prakticky jen na distribuci dalšího kanálu, vysílá se totiž tentýž program.

Nova +1 bude celkem devátým televizním kanálem Novy. Ta kromě hlavního programu šíří stanice Nova Cinema (filmy), Nova Sport 1 a Nova Sport 2 (sport), Nova 2 (komediální seriály a filmy), Nova Action (akční kanál, pro muže), Nova Gold (reprízy letitých pořadů) a Nova International (výběr původních pořadů pro Slovensko).