V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Nova bude přenášet olympijské hry v Riu

Novou grafickou podobu sportovních stanic Novy vytvořilo studio Oficina, objeví se 5. září.

Tým Novy křtí v Hard Rock Café nový sportovní kanál. Foto: TV Nova

Tým Novy křtí v Hard Rock Café nový sportovní kanál. Foto: TV Nova

Televizní skupina Nova 5. září spustí vysílání svého sedmého kanálu, Nova Sport 2. Dosavadní stanici Nova Sport přejmenuje na Nova Sport 1, oba sportovní kanály zastřešené pod značkou Nova Sport budou placené. Hlavním programovým tahákem budou v příštím roce Letní olympijské hry v Rio de Janeiru, které bude přenášet také veřejnoprávní Česká televize. Koncepci sportovních kanálů dnes největší komerční skupina představila na tiskové konferenci v pražském Hard Rock Café.

Tři čtvrtiny obsahu bude v HD kvalitě

Cílem uvedení dalšího sportovního kanálu je rozšíření nabídky sportů, zejména živých sportovních přenosů, a lepší využítí práv na vysílání sportovních prestižních akcí. „85 % sportovního obsahu bude v HD kvalitě,“ řekl ředitel nových projektů televize Nova Petr Horák s tím, že roste poptávka i po multicastovém vysílání – kromě televize i na počítači a chytrých zařízeních. Nova Sport 2 se objeví v nabídce operátorů O2 a UPC a také na placeném videoportálu Novy Voyo.cz.

Dušan Mendel, vedoucí sportovního programu skupiny Nova, představil programové pilíře obou stanic. Budou to Evropská liga UEFA, Wimbledon a zmíněné Letní olympijské hry v Riu de Janeiru.

Na Nova Sport 1 se objeví například motorsport, NHL (250 zápasů a Play off, finále), ATP (tenis), SES Boxing, FA Cup (fotbal), Bundesliga (házená), European PGA Tour, The Open Championship (golf).

Programové schéma Nova Sport 1

Programové schéma Nova Sport 1

Druhému kanálu Nova Sport 2 budou vyhrazeny alternativní sporty, které nejsou na českém trhu příliš dostupné a známé. Půjde napříkad o  National Rugby League, UFC (bojové sporty) nebo turnaje v šipkách. Kromě toho je v programové nabídce také NBA (basketbalová liga), Anglický ligový pohár (fotbal) nebo kvalifikace MS 2018.

Programové schéma Nova Sport 2

Programové schéma Nova Sport 2

Zápasy NHL budou komentovat Štěpán Sokol, Jan Velart, Roman Jedlička, Tomáš Borovec a Filip Šedivý. Fotbalová utkání bude mít na starosti Michal Hrdlička, MotoGP Václav Svoboda a NBA Petr Janouch.

Některé sportovní pořady jako například šipky zůstanou na bezplatné stanici Fanda, hlavní sportovní události ale budou na stanicích Nova Sport. „Fanda zůstane takovou ochutnávkovou stanicí pro sportovní pořady,“ řekl na dotaz Médiáře Mendel. 

Vysílat se bude ze tří studií Novy

Sportovní kanály Novy mají k dispozici tři studia. Velké studio 1, menší studio 2 a třetí studio s virtuální grafikou.

Grafiku nových sportovních kanálů ve spolupráci s kreativním týmem Novy pod vedením Alana Záruby vytvořilo studio Oficina. To je autorem i původní vizuální podoby kanálu Nova Sport, ale také například konkurenční stanice Prima Cool. Sloganem sportovních stanic Novy bude claim „Objev svůj sport“.

„Víc jak 20 různých identů, které jsme nasnímali novou technologií bulett time, doplňuje výrazná typografie a dynamická obraznost tematických znělek, 3D elementy sportů a samozřejmě to, co každý sportovní fanoušek miluje – nepřeberná škála sportovních tabulek a obrazových statistik,“ uvedl Záruba.

Showreel Nova Sport