Nova chystá pět nových seriálů, i s Klusem a od Kolečka

Podzimní schéma Novy staví na kuchařské show MasterChef, která poběží dvakrát týdně. Pro příští sezony se počítá s několika novými cykly.

Jedním z nových seriálů je cyklus Na vodě s Lukášem Langmajerem a Tomášem Klusem

Jedním z nových seriálů je cyklus Na vodě s Lukášem Langmajerem a Tomášem Klusem

Televizní skupina Nova chystá v dalších sezonách do vysílání pětici nových seriálů. Uvedla to dnes na tiskové konferenci. Konkrétně má jít o novou kriminálku v duchu Kriminálky Anděl, rodinný seriál, další hraný cyklus a dva komediální. Jeden z komediálních seriálů píše Petr Kolečko, mimo jiné scenárista populárního Okresního přeboru, v druhém, který ponese název Na vodě a bude se odehrávat v hodinovém botelu, hrají Lukáš LangmajerTomáš Klus a Veronika Kubařová, režíruje ho Milan Cieslar.

Kromě toho se na Nově chystají nové řady dřív odvysílaných cyklů. Bude to druhá řada detektivní série Expozitura s názvem Atentát, jejíž první řadu Nova vysílala na podzim 2012, dále druhá řada kriminálního seriálu z venkovského prostředí Policie Modrava.

V produkci je také hudební show, která by se měla objevit ve vysílání příští rok na jaře, a nová soutěžní reality show. Dalším z nových projektů je dokureality sledující život žen v neobvyklých podmínkách; v tomto žánru už Nova vysílala obdobný projekt Ženská věznice.

Podzim přijde s prověřenými pořady

Hlavním programovým prvkem Novy pro podzimní sezonu je reality show MasterChef, její druhá řada. Poběží dvakrát týdně v pondělí a ve středu ve 20.20, později už jenom ve středu. Do pondělního prime time se v průběhu podzimu vrátí seriál Doktoři z Počátků.

Dnes startuje pokračování reality show Výměna manželek, podle informací Médiáře poběží po tři středy od 20.20, od 16. září už ji ale nahradí MasterChef. Kuchařská show Novy se tak střetne s hlavní novinkou Primy Přístav.

Pozdnější sloty v pondělí a ve středu obsadí zahraniční kriminální seriály, a to 15. řada Kriminálky Las Vegas, 7. řada Mentalisty a 2. řada Černé listiny.

Úterní a čtvrteční večery budou opět patřit Ordinaci v růžové zahradě, kterou tento týden Nova vrátila do programu stejně jako svůj dlouhodobý podvečerní seriál Ulice. Ulice i Ordinace zahajují jedenáctou sezonu.

Pátky a soboty obsadí na hlavním kanálu Novy premiérové filmy - české (Babovřesky 2, Dědictví aneb Kurva se neříká, 10 pravidel jak sbalit holku, Něžné vlny, Zakázané uvolnění, Tři bratři) i zahraniční (Ocelová pěst, Pacific Rim: Útok na Zemi, Jack Reacher: Poslední výstřel, Ledové království, Millerovi na tripu, Jack a obři, Zkus mě rozesmát, Non stop, Muž z oceli, Lovci mafie, Pařba na třetí, Tísňová linka, Expendables 3, Rychlejší).

V neděli od 30. srpna začne Nova vysílat talentovou show SuperStar. Prima v tentýž den odstartuje novou řadu seriálu Vinaři a ČT1 tu začne reprízovat Četnické humoresky. SuperStar na televizní obrazovce podpoří i videorubrika Zákulisník, kterou Nova nabídne na svém bezplatném webu Nova Plus. Online videem ze zákulisí SuperStar bude provázet Silvie Miklošová. Na webu dál Nova pokračuje s šesti pořady vznikajícími přímo pro internet.

Podzimní programové schéma Novy

Podzimní programové schéma Novy

 

Podzimní programové schéma Novy Cinema

Podzimní programové schéma Novy Cinema

 

Podzimní programové schéma Fandy

Podzimní programové schéma Fandy

 

Podzimní programové schéma Telky

Podzimní programové schéma Telky

 

Podzimní programové schéma Smíchova

Podzimní programové schéma Smíchova

 

Podzimní programové schéma Novy Sport 1

Podzimní programové schéma Novy Sport 1

 

Podzimní programové schéma Novy Sport 2

Podzimní programové schéma Novy Sport 2