Národní federace hudebního průmyslu rozeslala v podobě PDF první číslo čtvrtletníku Svět vinylů, pro první kvartál 2018. Jde o přehled novinek, redakci vede Josef Vlček. „Vzhledem k rostoucí oblibě tohoto specifického formátu jsme přistoupili k této formě jeho propagace,“ vzkazují gramofirmy.

Nova chystá nové pořady čistě pro internet

Obsahové novinky mimo jiné pro ženy se mají na Nově Plus objevit do léta.

Sídlo televize Nova. Foto: Martina Votrubová

Sídlo televize Nova. Foto: Martina Votrubová

Několik nových pořadů určených výhradně pro uvedení na internetu připravuje televize Nova. Odstartovat by měly do léta. Při debatě na filmovém festivalu Finále v Plzni to dnes řekl manažer videotéky Voyo a placených obsahových služeb televize Nova Jiří Libánský. „Chystáme autorské formáty. Uvedeme je na Nova Plus, zdarma, budou tedy financovány reklamou. Budou vesměs lifestylové, některé z nich cílené na ženy,“ uvedl.

Nova už na internet od loňska dává původní cykly pravidelných rozhovorů Vaše téma a Na baru. Na web umísťuje i vlastní pořady odvysílané klasicky v televizi. Nova Plus je nabízí týden zdarma. Vedle toho funguje placená videotéka Voyo, ta za 189 Kč měsíčně zpřístupňuje i zahraniční filmy a seriály nebo také sportovní přenosy.