Nova chystá Vaření s Láďou Hruškou

Tvůrce levných dobrot Jiří Babica nemá jisté, že jeho pořad bude na nejsledovanější tuzemské stanici pokračovat.

Jednou z chystaných novinek je Vaření s Láďou Hruškou. Foto: Martina Votrubová

Jednou z chystaných podzimních novinek Novy je Vaření s Láďou Hruškou. Foto: Martina Votrubová

Jeden ze dvou nových pořadů, které na letošní podzim ohlásila televize Nova, má být Vaření s Láďou Hruškou. Půjde o desetiminutovku, v níž známý reportér Televizních novin představí své tři recepty na jídla za co nejméně peněz. Pořad má zčásti recyklovat recepty, které Hruška předvedl v hlavních zprávách Novy, zčásti bude ukazovat recepty nové. Hruška proslul vařením z kuřecích kůží, známá je také jeho reportáž o padání chleba na namazanou stranu.

Široce diskutované Hruškovy recepty už Nova recyklovala v podobě Velké kuchařky Ládi Hrušky na svém volně přístupném portálu Nova Plus. Novým pořadem provede prakticky totéž, jen na televizní obrazovce, kde jí reklama může přinést víc peněz než na webu.

Nova tak ve svých kulinářských pořadech pokračuje v trendu levného vaření. Jeho dosavadním symbolem byly Babicovy dobroty, pořad, který se na obrazovce Novy objevil na podzim 2008 a naposledy se na hlavním kanálu vysílal letos v květnu (reprízy dává retro kanál Novy Telka). Ten ovšem mohou skončit. Jak Médiáři řekla mluvčí Novy Anna Suchá, je momentálně „padesát na padesát“, zda Babica bude pokračovat. Televize totiž zvažuje, kolik by ji další díly pořadu stály, a kolik by jí přinesly diváků. Zatím není rozhodnuto.

Hudební Chart Show chystá Nova se sesterskou slovenskou televizí Markíza. Foto: Martina Votrubová

Hudební Chart Show chystá Nova se sesterskou slovenskou televizí Markíza. Foto: Martina Votrubová

Druhou z avizovaných novinek je hudební Chart Show. Půjde o dvě vydání zábavního pořadu, který připomene české a slovenské hity. Nova chystá tento pořad na dva podzimní večery společně se sesterskou slovenskou televizí Markíza.

Kromě Hruškova vaření a hudební show představila Nova coby podzimní novinky vlastní výroby jen nové díly už známých seriálů: 2. řadu Doktorů z Počátků, 4. řadu Kriminálky Anděl, 10. sezónu Ulice a rovněž 10. sezónu Ordinace v růžové zahradě 2.