V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Nova i Prima uspěly u soudu se zákazy pro Skylink

  • ČTK
  • 23. 07. 2018 16:45

Městský soud v Praze zakázal provozovateli satelitní televize Skylink, firmě M7 Group, šíření kanálů TV Nova na Slovensku a TV Markíza v Česku. Šíření je podle zástupců televizí nezákonné. Nova to uvedla v tiskové zprávě.

Podle předběžných opatření je M7 Group povinna zablokovat přístup k televizním programům Novy u dekódovacích karet umožňujících uživatelům přístup k obsahovým službám platformy Skylink na Slovensku. M7 Group současně nesmí na Slovensku nabízet a prodávat dekódovací karty umožňující přístup k volně šířeným stanicím Novy. Obdobně zní další předběžné opatření, které společnosti M7 Group ukládá povinnost zablokovat přístup k televizním programům Markízy u dekódovacích karet pro Česko.

Už v červnu zakázal soud podobným způsobem šíření kanálů Primy na Slovensku. „Soud akceptoval náš návrh na předběžné opatření ve věci dekódovacích karet služby Skylink. Operátoři by neměli jednat v rozporu se smlouvou a distribuovat naše programy mimo území Česka, a vystavovat nás tak nebezpečí postihu ze strany globálních poskytovatelů autorských práv u zahraničních pořadů,“ řekla Gabriela Semová, vedoucí komunikace Primy.

M7 Group s rozhodnutími nesouhlasí. „Prohlašujeme, že provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group, neporušuje žádné zákony ani sjednané smlouvy. Rozhodnutí soudu o předběžném opatření budeme komentovat poté, co nám bude doručeno oficiální cestou,“ uvedl mluvčí Skylinku Marek Němec.

„V případě, že bude M7 postupovat v rozporu s vydanými předběžnými opatřeními a bude pokračovat v nelegální distribuci televizních stanic mimo licencovaná území, obě televizní skupiny podniknou veškeré právní kroky k vynucení rozhodnutí soudu a ukončení nelegální distribuce jejich stanic prostřednictvím platformy Skylink,“ sdělila mluvčí Novy Jana Ondrejechová.

Jednání Skylinku je podle šéfa právníků Novy Štěpána Peichla překvapující, neboť televize má s M7 uzavřené platné smlouvy, které omezují distribuci volně šířených stanic Novy na Česko a Markízy na Slovensko, jak bylo dohodnuto rovněž s řadou dalších distributorů před dvěma roky.