Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Nova je opět nejsledovanější televizí v Česku

V podílu na publiku v roce 2017 získaly Nova a Barrandov, ztratily Česká televize a Prima.

Sledovanost v letech 1997 až 2017

Televizní skupinou s největším podílem na tuzemském publiku je po loňském roce Nova. Na první příčku se v roce 2017 vrátila poté, co ji rok předtím sesadila veřejnoprávní Česká televize.

Loni Nova v obecné cílové skupině diváků nad 15 let dosáhla podílu na publiku 30,47 %, zatímco Česká televize 29,20 %. Prima klesla na 21 %, Barrandov stoupl na 8,66 %. Meziročně si Nova polepšila o 1,74 procentního bodu a Barrandov o 1,32, zatímco Česká televize klesla o 1,73 a Prima o 0,55 procentního bodu.

Televizní publikum v Česku se nadále rozpadá, klesla sledovanost hlavních, plnoformátových kanálů ČT, Novy i Primy. Meziročně naopak stoupl zájem o tematické stanice, konkrétně o zpravodajskou ČT24, filmovou Novu Cinema, seriálové Novu Action a Novu 2, dokumentární Primu Zoom a retro Primu Max.