Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Nova kvůli novým zprávám Barrandova posunuje Ulici

Šéf Novy Christoph Mainusch bere vážně nové schéma Barrandova pod vedením svého předchůdce Vladimíra Železného.

Inovované Naše zprávy - dosud Hlavní zprávy - startují v sobotu 1. března. Repro: barrandov.tv

Inovované Naše zprávy Barrandova - dosud Hlavní zprávy - startují v sobotu 1. března. Repro: barrandov.tv

Inovované večerní zprávy televize Barrandov nebudou mít lehký start – startují v sobotu 1. března a její největší konkurence televize Nova se v reakci na to rozhodla od pondělí 3. března posunout start svého populárního seriálu Ulice na 18.25, místo dosavadních 18.30. Ulice tak bude začínat o pět minut dřív než Naše zprávy Barrandova.

Potrvá jako dosud až do 19.30, kdy začínají Televizní noviny. Nové zprávy Barrandova prodlouží stopáž na zhruba čtyřicet minut, po nich v 19.15 půjde každé den turecký seriál Velkolepé století.

Nova tak nutí diváky, aby si vybrali mezi ní a Barrandovem ještě dřív, než ten začne dávat zprávy. Zároveň to ukazuje, jak lídr trhu bere nástup nového schématu páté nejsledovanější tuzemské stanice – včetně právě nových večerních zpráv – vážně. Barrandov přitom v prodloužených zprávách využije i méně známé tváře Novy a Primy.

Nova tvrdí, že posun Ulice nemá s Barrandovem co dělat, seriál prý bude dávat dřív, protože s nástupem jarní sezóny má víc reklamy a potřebuje, aby se jí do přestávky v seriálu vešla.

Tři nové moderátorské dvojice zpráv Barrandova

Kristýna Fantová a Miroslav Vaňura. Repro: barrandov.tv

Kristýna Fantová a Miroslav Vaňura. Repro: barrandov.tv

Žaneta Muchová a René Hnilička. Repro: barrandov.tv

Žaneta Muchová a René Hnilička. Repro: barrandov.tv

Tereza Jemelíková a Petr Převrátil. Repro: barrandov.tv

Tereza Jemelíková a Petr Převrátil. Repro: barrandov.tv