Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Nova loni zvýšila tržby o 4 %, zisk o polovinu

  • ČTK
  • 16. 07. 2018 19:30

Televizi Nova loni stouply tržby o 4 % na 4,84 miliardy Kč. Nejvíc se na tom podílel příjem z prodeje televizní reklamy, stoupl rovněž o 4 % na 3,89 miliardy. Naopak tržby z prodeje ostatních obchodních sdělení klesly o 2 % na 488 milionů. Následují příjmy z předplatného z kabelových sítí, to rostlo nejrychleji, o 15 %, na 237 milionů. Tržby z prodeje reklamního času na internetu rostly ani ne o procento na 145 milionů. Weby Novy přitom zaznamenaly nárůst počtu zhlédnutí videí o 42 %. Placená videotéka Voyo loni Nově vynesla necelých 43 milionů.

Čistý zisk Novy se zvýšil o 52 % na 451 milionů. Celý zisk firma převedla na účet nerozděleného zisku z minulých let. Dokládá to výroční zpráva a zápis z valné hromady firmy.