Nova dá na Štědrý den pohádku Tři bratři

Televizní premiéra pohádky od Svěráků bude konkurovat hlavně novému filmu na ČT1. Silvestr pojme Nova úsporně: dá sestřih ze SuperStar a záznam koncertu Michala Davida.

Tomáš Klus a Zdeněk Piškula v pohádce Tři bratři. Foto: TV Nova

Tomáš Klus a Zdeněk Piškula v pohádce Tři bratři. Foto: TV Nova

Na letošní Štědrý den přichystala nejsledovanější tuzemská stanice Nova televizní premiéru pohádky Tři bratři Zdeňka a Jana Svěrákových. Silvestrovský večer pak bude na Nově patřit tradičním Silvestrovským Televizním novinám a, dále sestřihu z show SuperStar a záznam koncertu Michala Davida Bláznivá noc.

Premiérovou pohádkou bude Nova večer 24. prosince konkurovat hlavně České televizi, také ta přinese nový film, je to Korunní princ s Kryštofem Hádkem v režii Karla Janáka. Prima nasadí reprízu české pohádky Jak se budí princezny z roku 1977, Barrandov zrecykluje koncert Ivety Bartošové.

Sváteční program hlavního kanálu Novy zahrnuje pohádky jako S čerty nejsou žerty, Princezna se zlatou hvězdou či O princezně Jasněnce a létajícím ševci, českou klasiku jako Císařův pekař a Pekařův císař či Dařbuján a Pandrhola, animované filmy Čtyřlístek ve službách krále, Kocour v botách nebo Madagaskar 3. oddychovky v podobě dvou dílů Kamarád do deště nebo také filmy Česká spojka, Muži v černém 2, Sněžní psi a další.

Co chystají tematické kanály Novy

Nova Cinema uvede filmy Koření života, Norbit, Vévodkyně, Santa má bráchu, Velká vánoční jízda, Petr Pan, Diktátor, Michael Jackson: This Is It, Zahulíme, uvidíme 3, Trosečník nebo trilogii Matrix.

Fanda přinese retro klasiku jako Tucet špinavců, Útěk z Alcatrazu a Mortal Kombat – Boj na život a na smrt. Silvestrovský večer bude na Fandovi patřit westernům. Nový rok proběhne tradičním zápasem Bridgestone NHL Winter Classic, tentokrát mezi Boston Bruins a Montreal Canadiens, v pátek 1. ledna 2016 od 19.00.

Speciální vánoční sportovní program slibuje také Nova Sport 2, 25. prosince plánuje tři zápasy americké basketbalové ligy NBA, od 18.00, 20.30 a 23.00.

Smíchov nabídne v premiéře seriál Tři kluci a nemluvně. Pokračovat bude v sitcomech Přátelé, Dva a půl chlapa, Pravidla zasnoubení, Ženatý se závazky, v rámci pásma Smíškové dá animované seriály Tučňáci z Madagaskaru, Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví, Spongebob v kalhotách, Štěně jménem Scooby Doo.

Telka z archivu Novy vytáhne koncert Karla Gotta v Lucerně, Zlatou mříž, Skopičiny či Bílé Vánoce Lucie Bílé