Nova nasazuje na čtvrteční večery speciál Televizních novin Cesta na Hrad

Rozhovory s prezidentskými kandidáty provede Markéta Fialová, jež se kvůli dočasné stopce Karla Voříška stahuje z Televizních novin.

  • ČTK
  • 29. 11. 2012 16:42
Moderátorka Markéta Fialová a prezident Václav Klaus. Foto: TV Nova

Moderátorka Markéta Fialová provázela také speciály s prezidentem Václavem Klausem. Foto: TV Nova

Televize Nova nabídne od čtvrtka 29. listopadu nový pořad Cesta na Hrad, speciál Televizních novin, v němž představí jednotlivé kandidáty prezidentských voleb. Bude ho moderovat Markéta Fialová. ČTK to řekla mluvčí televize Marie Fianová.

Nový pořad zařadila komerční televizní jednička na čtvrtky večer po seriálech Ordinace v růžové zahradě a Kriminálka Miami IX. Příští čtvrtek tak úvodní díl předvolebního speciálu začne podle informací z televizních programů ve 22.50. V prvním přímém přenosu se divákům představí Jana Bobošíková, Vladimír Dlouhý a Tomio Okamura, kandidáti, kteří byli z boje o Hrad vyřazeni ministerstvem vnitra, ale brání se.

Podle Fianové bude mít Fialová v následných týdnech na starosti především právě připravovaný prezidentský speciál. Televizní noviny namísto Fialové s Karlem Voříškem, který se v souvislosti s informacemi o spolupráci s StB zatím z obrazovky stáhnul, moderuje duo Lucie Borhyová a Rey Koranteng. „Na řešení intenzivně pracujeme, brzy představíme novou moderátorskou dvojici,“ uvedla Fianová.

Kandidátům na budoucího českého prezidenta se věnují i další stanice.

  • Nová zábavní televize Pětka od 15. října vysílá pořad Volejte prezidentovi, který moderuje novinář Petr Skočdopole.
  • Internetová televize Stream.cz portálu Seznam.cz uvedla 29. října pořad Závod o hrad moderátora Pavla Zuny, který s kandidáty netradičně konverzuje při společném sportování.
  • Česká televize nabídne od 2. ledna kandidátské debaty i rozhovory jeden na jednoho s redaktory ČT. V případě, že se o vítězi prezidentské volby bude rozhodovat ve druhém kole, uspořádá ČT dva Prezidentské duely.

První kolo prezidentských voleb se uskuteční 11. a 12. ledna 2013, druhé kolo o dva týdny později.