Nova na léto místo Ordinace nasadí další lékařský seriál Doktoři z Počátků

Doktoři z Počátků. Foto: TV Nova

Doktoři z Počátků. Foto: TV Nova

Televize Nova nasadí na léto svou nákladnou novinku Doktoři z Počátků, další seriál z lékařského prostředí, tentokrát z vesnice. Bude se vysílat vždy v úterý a ve čtvrtek po 20. hodině, tedy v dosavadním vysílacím čase populární Ordinace v růžové zahradě 2, v současnosti nejsledovanějšího nezpravodajského pořadu na televizních obrazovkách v Česku. Ten má jako každý rok v létě pauzu, v září by se měl vrátit.

„Seriál poběží ve dnech, kdy teď běží Ordinace, připraveno je zatím 16 dílů – tedy přesně na prázdniny,“ sdělil Médiáři šéf PR Novy Josef Koukolíček. První díl Doktorů půjde v úterý 25. června od 20.20.

Nova se při tvorbě nového cyklu spolehla na tvůrkyni úspěšné Ordinace Lenku Hornovou, ta je i v tomto případě producentkou. Režíruje její manžel Libor Kodad a také Jiří Chlumský. Výkonnou producentkou je Klára Bukovská, hlavní autorkou Lucie Paulová.

Vztahové příběhy z „malebné vesnice“ Počátky se točí kolem tři hlavních mužských postav, které představují Václav Postránecký, Martin Stránský a Václav Jílek. Stránský je přitom divákům známý z Ordinace. Dále hrají Marek Vašut a Martin Pisařík. V ženských rolích se objeví Lenka Termerová, Sabina Laurinová či Halina Pawlowská.