Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Nova není vyprodaná, v březnu proto zlevňuje reklamu i sponzoring

Sponzoring svých hlavních programových hitů Ordinace či Ulice Nova nabízí za míň než polovic.

Nedostatečně vyprodaný reklamní prostor nutí televizi Nova nabídnout v březnu na svých volně vysílaných kanálech slevu na inzerci. Konkrétně sponzoring svých hlavních programových hitů udává za míň než polovic původní ceny.

„Jeden floatingový rating na TV Nova tak mohou klienti pořídit za 6 000 Kč a za 2 000 Kč na kanálu Nova Cinema. Ve sponzoringu se slevy pohybují od 50 do 60 % na vybrané pořady, včetně Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2,“ uvedla stanice.

Zlevněný sponzoring jde pořídit také kolem nejsledovanějšího pořadu Novy a zároveň českých stanic vůbec, kolem večerních Televizních novin.

Prezentace via PanMedia Western Praha

Televizi Nova loni meziročně mírně poklesl podíl na sledovanosti (na 45 %) i na reklamních investicích (na 69 %), směřujících do televize.

Rovnoměrně ji ubraly Prima a menší tematické stanice, zatímco podíly veřejnoprávní České televize se nezměnily.

Podíl televize Nova 2009 vs. 2010

Podíl televize Nova 2009 vs. 2010. Pramen: CME