Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Nova neuspěla u Nejvyššího soudu proti své vyhozené zaměstankyni

Generální ředitel televize Nova Jan Andruško. Foto: Linda Matásková

Renatu Týmovou vyhodil z Novy tehdejší generální ředitel Jan Andruško. Foto: Linda Matásková

Provozovatel televize Nova, firma CET 21 neuspěla u Nejvyššího soudu s dovoláním ve sporu s bývalou šéfkou svého výzkumného oddělení Renatou Týmovou. S tou se předloni Nova, tehdy pod vedením generálního ředitele Jana Andruška, rychle rozloučila v rámci sporů v Asociaci televizních organizací o nový tendr na měření sledovanosti.

Nejvyšší soud minulý týden zamítl dovolání Novy proti rozsudku pražského městského soudu z loňského července. Ten dal za pravdu Týmové a označil okamžité zrušení jejího pracovního poměru za neplatné.

Novu zastupoval Petr Kotrlík z právní kanceláře Kotrlík Bourgeault Andruško, v níž dál působí právě bývalý šéf televize. Týmová později přešla do České televize, kde nyní rovněž vede oddělení výzkumu.