Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Nova od 8. října zařadí předvolební debaty s Markétou Fialovou

Moderátorka Markéta Fialová a prezident Václav Klaus. Foto: TV Nova

Moderátorka Markéta Fialová a prezident Václav Klaus. Foto: TV Nova

Poprvé v úterý 8. října, podruhé ve čtvrtek 10. října zařadí televize Nova půlhodinové předvolební debaty Vaše volba, jako speciály Nočních Televizních novin. Místo v programu mají od 22.25 do 23.05, v čase, kdy se jinak vysílají právě Noční Televizní noviny. Moderovat je bude Markéta Fialová, stejně jako rozhovory s exprezidentem Klausem a prezidentské duely Miloše Zemana a Jana Fischera.

Předvolební debaty, půlhodinové, dává letos poprvé televize Barrandov, vždy ve čtvrtek od 20.15. Prima odehrává předvolební souboje ve své nedělní Partii, včera také poprvé zařadila odpolední Volební miniduel, v čase od 17.52 do 17.58 jej sledovalo 212.000 diváků starších patnácti let, tedy 13 % těch, kdo byli v tu dobu u obrazovek.

Rozsáhlé volební vysílání plánuje tradičně také veřejnoprávní Česká televize. První předvolební debatu z Karlovarského kraje s Jakubem Železným, kterou ČT24 vysílala mezi 20. a 22. hodinou, sledovalo 133.000 lidí, první pořad ze čtrnácti krajských debat měl podíl na sledovanosti 3,5 %, na Karlovarsku 7 %.