Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Nova odstartuje Hlas už 5. března, před konkurenční show Primy

Prima plánuje nasadit show X Factor v neděli 9. března večer.

Marta Jandová a Dara Rolins. Foto: TV Nova

Koučky Hlasu ČeskoSlovenska Marta Jandová a Dara Rolins při natáčení propagačního klipu. Dalšími kouči budou Michal David, Josef Vojtek a Majk Spirit. Foto: TV Nova

Televize Nova nasadí úvodní část hlavní jarní show Hlas ČeskoSlovenska už na středu 5. března, tedy o týden dřív, než dosud uváděla v definitivních programových plánech. Podle informací Médiáře se teď plány na příští týden narychlo mění, aby aspoň v některých tištěných průvodcích vyšel program tak, jak bude. Mění se den, čas zůstává - bude to hlavní pořad po 20. hodině.

Nova změnu blíž nekomentuje, ani ji nepopírá. „Veškeré aktuální informace o našem programu najdete v programových plánech,“ odpověděla Médiáři mluvčí Novy Anna Suchá na opakovaný dotaz, zda show začne dřív.

Nova mění nasazení své hlavní show za situace, kdy Prima oznámila start své talentové show na neděli 9. března večer. Hlavní jarní show obou komerčních televizí tedy nemají soupeřit v týž den v témže čase, obě své show nasadily proti populárním seriálům konkurence. Nicméně programový posun dokládá, že důležité je právě i to, která odstartuje dřív.

V roce 2005 se Nově nevyplatilo nasadit reality show Big Brother později než Prima podobné VyVolené, v pozdějších letech už ale datum startu velkých talentových show nehrálo takovou roli.