Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Nova opět nechá mluvit prezidenta. Rozhovor s Klausem propaguje rozhovorem plným smajlíků

Výroční rozhovory s Klausem Nova vysílá už čtvrtým rokem, tradici založila 24. ledna 2008.

Nova, nejsledovanější komerční stanice českého televizního trhu, opět nachystala rozhovor s prezidentem republiky Václavem Klausem. Pětatřicetiminutové interview nazvané Rok Václava Klause půjde dnes od 22.15. Moderovat je má Markéta Fialová, jedna z tváří Televizních novin.

Prezident Václav Klaus na Nově, v pozadí moderátorka Markéta Fialová. Foto: archiv TV Nova

Prezident Václav Klaus na Nově, v pozadí moderátorka Markéta Fialová. Foto: archiv TV Nova

Televize sice udává, že Fialová rozhovor „povede“, v minulých vydáních měl ale prezident Klaus dost času říci, co potřeboval, a ke konfliktním momentům nedocházelo.

Dnes se má prezident vyjádřit k hromadným výpovědím lékařů nebo zvyšování DPH. Propagační materiály nicméně naznačují, že půjde o pohodové povídání – rozhovor tiskového oddělení Novy s moderátorkou Fialovou o přípravách prestižního interview obsahují hned tři emotikony, tzv. smajlíky. Ty se povětšinou používají v neformální komunikaci.

Propagační materiál Novy: Rozhovor s moderátorkou Fialovou před rozhovorem s prezidentem Klausem

Propagační materiál Novy: Rozhovor s moderátorkou Fialovou před rozhovorem s prezidentem Klausem

Výroční rozhovory s prezidentem Nova vysílá už čtvrtým rokem, tradici založila 24. ledna 2008, kdy uvedla speciál Pět let prezidenta Klause.