V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Nova po měsíci stahuje seriál Drazí sousedé

Jedna z hlavních jarních novinek lídra trhu neustála přímý střet s novým seriálem Primy, ale hlavně s reprízou Případů 1. oddělení na ČT1.

Drazí sousedé. Foto: TV Nova

Drazí sousedé byli dle oficiálních materiálů komediálně dramatický příběh o třicetimilionovém dědictví, v němž se střetli zhýčkaní příbuzní z města a obyvatelé malé české vesnice. Foto: TV Nova

Od pondělí 11. dubna už v programu Novy nebude seriál Drazí sousedé. Novinku, kterou uvedla teprve 14. března, tak televize po měsíci stahuje z vysílání. Seriálu se totiž nepodařilo ve sledovanosti překonat jinou jarní novinku, cyklus Ohnivý kuře konkurenční Primy. Hlavním soupeřem ale přitom byl jiný seriál Případy 1. oddělení, který souběžně dává Česká televize.

Sledovanost seriálů

Sledovanost seriálů o pondělcích po 20. hodině. V tisících diváků, obecná skupina diváků starších 15 let. Data: ATO-Nielsen Admosphere via Mediaguru.cz a Digizone.cz

Nova zaváhala už při startu svého seriálu. Původně ho totiž plánovala uvést ve středu 9. března, nakonec start posunula na pondělí 14. března a postavila ho tak jednak proti Případům 1. oddělení, které už při své předloňské premiéře dosahovaly solidních výsledků, tak proti novince Primy. Ta přitom začala o týden dřív, respektive ještě o pár dní předtím, protože první díly naplánovala Prima na víkend.

Nově se podařilo v přímém střetu zmíněných třech děl zvítězit napoprvé, a navíc jen částečně - nad Primou. Hned v druhém týdnu se Nova uchýlila k úpravě programového schématu - od 21. března dávala v pondělí dva díly Drahých sousedů po sobě, zatímco středy vyklidila - od 23. března nasadila obnovenou soutěž Chcete být milionářem.

Drahých sousedů Nova podle Blesku plánovala 80 dílů. Už koncem března ale natáčení ukončila a odvysílat stačila jen osm dílů. Kdy dá zbylé a jestli vůbec, nesdělila. O pondělcích je v programu nahradí prověřená klasika - filmy Zdeňka Trošky. Konkrétně 11. dubna to budou Babovřesky, 18. dubna Babovřesky 2, 25. dubna Slunce, seno, jahody. „Věříme, že pro většinu našich diváků představují oblíbené české filmy atraktivnější programovou nabídku,“ přiznává Nova porážku.