Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Nova po týdnu vrátí Ulici na 18.30. Asi zas ubude reklamy

Posun začátku seriálu se týká jen týdne, kdy konkurenční Barrandov uvede inovované zprávy.

Setkání s diváky seriálu Ulice. Foto: TV Nova

Setkání s diváky seriálu Ulice před rokem, v únoru 2013. Foto: TV Nova

Přesun začátku populárního seriálu Ulice na televizi Nova o pět minut dřív má trvat jenom týden. Dokládají to programové plány Novy. Ten definitivní na první březnový týden říká, že Ulice půjde od pondělí 3. března do pátku 7. března netradičně už v 18.25, pět minut před zažitým vysílacím časem. V definitivním plánu na týden od 10. března je zase už tradiční čas od 18.30.

V prvním březnovém týdnu přitom začíná konkurenční stanice Barrandov pod vedením někdejšího šéfa Novy Vladimíra Železného vysílat inovované večerní zprávy; budou dále začínat v 18.30, ovšem prodlouženy budou zhruba na čtyřicet minut. Nabízelo se tak vysvětlení, že Nova chce udržet diváky u Ulice jejím dřívějším startem a ubrat tak Barrandovu diváky nové relace právě v rozhodujícím úvodním týdnu.

Nova ale protiprogramování popřela, tvrdí, že posunout začátek Ulice ji nutí přemíra reklamy na začátku jarní sezóny, každoročně inzertně silnější než zima. Z tohoto vysvětlení vyplývá, že reklamy zřejmě už druhý týden v březnu naopak ubude natolik, že se do reklamních přestávek Ulice vejde, a seriál tak bude začínat opět „až“ v 18.30.

Doplněno 3. března ve 12.20: Definitivní programové plány na týden od 17. března opět ukazují posun na 18.25.