V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Nova představila Fandu: syrové novinky z pivnice na Václaváku

Televize Nova v úterý oficiálně uvedla svůj celkově pátý kanál Fanda, určený mužům. Zaznamenali jsme, co padlo na tiskové konferenci.

Nova Fanda se představuje v pivnici Beer Factory vedle Domu módy na Václavském náměstí v Praze

Nova Fanda se představuje v pivnici Beer Factory vedle Domu módy na Václavském náměstí v Praze

Je 20.13, čekáme na začátek tiskové konference. Na místě jsou kromě šéfa Novy Jana Andruška programová ředitelka Alex Růžek, šéf internetu Pavel Krbec, hlava zpravodajství Vladimír Mužík či nedávno nastoupivší designér Alan Záruba.

Z webu spuštěného dnes odpoledne jsme vyčetli následující:

 • kanál odstartuje v sobotu 14. července v 16 hodin
 • prvními filmy budou Rudý baron (od 16 hodin) a Kajínek (od 20 hodin)
 • a hlavně: Fanda zatím nebude vysílat v pozemních sítích - levnější je satelit, který stejně pokryje celou republiku
Marek Kindernay a Jan Andruško. Foto: TV Nova

Marek Kindernay a Jan Andruško. Foto: TV Nova

Programová šéfka Novy Alex Ruzek a ředitel internetu Pavel Krbec

Na místě nechybí programová šéfka Novy Alex Ruzek (vlevo) a ředitel internetu Pavel Krbec

Kolegové z Novy si dávají na čas - je 20.21 a na oficiální část stále čekáme. Proběhl už fototermín ředitele Andruška s moderátorkou Michaelou Ochotskou, jak mi potvrdil vedlesedící kolega z Digizone.cz Lukáš Polák.

Logo chystaného kanálu pro muže Fanda. Repro: faceboom.com/fandatv

Logo chystaného kanálu pro muže Fanda. Repro: faceboom.com/fandatv

Ve 20.24 tiskovka začíná. Moderátoři Michaela Ochotská a Petr Jákl vítají ředitele Andruška a šéfa Fandy Marka Kindernaye. Ten už řídí placený kanál Nova Sport.

 • „Měli jsme připraveno víc konceptů, ale nakonec jsme vsadili na muže. Doufám, že i ženy si na Fandovi něco najdou,“ uvádí šéf Novy. „Mně se krásná drahá auta líbí moc,“ přitakává Ochotská.
 • „Jsem hrdý na staniční grafiku, tu práce mých kolegů posunula o stupínek dál, než jsme zvyklí z televize Nova,“ prohlašuje Jan Andruško. Autorem staniční grafiky ale zatím není Alan Záruba, designér, kterého Nova nedávno přetáhla z České televize.
 • „Fanda je fanoušek do všeho, co baví chlapy,“ promlouvá Marek Kindernay, „do zábavy, do seriálů, do erotiky, do bojových umění, zkrátka fanoušek do života.“
 • Jednotlivé promluvy prokládají propagační klipy s ukázkami z pořadů, podívejte se na program na oficiálním webu.
 • „Je připravena řada premiérových seriálů.“ Například 24 hodin VII, V či Kriminálka New York V. Dále Útěk z vězení IV, Třetí hlídka, Kobra 11, Hvězdná brána: Atlandita I, Hranice nemožného II.
 • „Večerníčkem pro chlapy“ je míněn animovaný Southpark - půjde každý všední večer po erotických Red News, které startují vždy ve 22 hodin.
 • Důležitou součástí jsou dokumenty - Tuningové války, Letecké katastrofy, Osudná hodina, Chladnokrevné zločiny, Megatransporty, Očima policie, Smrtící válečníci, Akta Z.
 • Mezi prvními nabídne Fanda filmy Kajínek, Klub rváčů, Hartova válka, Casino Royale, Temný rytíř, Krvavý diamant, Zachraňte vojína Ryana a Takoví normální zabijáci.
 • Významné místo má v programu sport: Gambrinus liga, Moto GP, Tipsport extraliga, ATP Tour, UEFA Europa League, European Poker Tour, MMA Fighting, wrestling. Každý všední večer budou utkání v bojových sportech K.O. Night Show, poté poker.
 • A abychom nezapomněli na erotiku: tu zastoupí zmíněné „nahé zpravodajství“ Red News (každý všední den po 22. hodině), pak Playboy a Hotel Lolitas (erotické okénko bude každý pátek zhruba od 23.30).

Ve 20.45 přišel čas na dotazy novinářů. Naše hlasy ovšem zanikají ve cvakání fotoaparátů kolegů, kteří zvěčňují moderátory Ochotskou a Jákla, kterak si čepují pivo.

 • „Uvidíme, jak se situace vyvine,“ odpovídá Andruško na otázku DigiZone, zda někdy půjde Fanda do pozemních digitálních sítí.
 • Michaela Ochotská, Petr Jákl, Karel Abrahám, Lukáš Konečný - to mají být tváře Fandy, řekl Médiáři šéf programu Kindernay.

Po dalším dotazu kolegy Poláka moderátoři zvou na soutěže, mimo jiné v pití piva, a tisková konference ve 20.50 končí. Dostáváme žetony na poker a z reproduktorů začíná znít The Final Countdown (Fanda Countdown asi).

V závěru večera se dostavil host z nejváženějších: davem prošel superšéf Novy, prezident CME Adrian Sarbu. Setrval jen chvíli.

Ještě drobnost: Nova píše Fandu různě, třeba na registrované známce s malým f, ale my jej - ve světle nedávné debaty - budeme uvádět „Fanda“, jako normální lidi a Češi.

Děkujeme za pozornost. Brzy přineseme přehledný program v tabulce, který jsme dostali v tiskových materiálech.