Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Nova přesouvá bulvární Prásk z nedělního podvečera na čtvrtečních 21.30

Emma Smetana. Foto: TV Nova

Ve čtvrtek 7. listopadu končí na Nově Noční Televizní noviny (na snímku Emma Smetana). Foto: TV Nova

Bulvární týdeník Prásk televize Nova se místo nedělního podvečera po 17. hodině bude vysílat ve čtvrtek večer od 21.30. Ukazují to programové plány stanice. O čtvrtcích bude magazín navazovat na nejsledovanější nezpravodajský pořad Novy, seriál Ordinace v růžové zahradě 2. V tomto čase nyní dává 10. řadu amerického seriálu Kriminálka Miami, ta se posouvá na 22.05. Prásk se přitom mírně zkrátí, z dosavadní třičtvrtěhodiny na půlhodinu.

Poprvé takto Prásk půjde ve čtvrtek 14. listopadu. Programová změna je důsledkem zrušení nedostatečně sledovaných Nočních Televizních novin ke čtvrtku 7. listopadu. Od pondělí 11. listopadu bude Nova místo nočního zpravodajství kolem 22.30 v pondělí a v úterý nasazovat 3. řadu amerického seriálu Námořní vyšetřovací služba, ve středu posune na dřívější čas akvziční film, ve čtvrtek vyplní mezeru po zpravodajství bulvárem.

Nova oprášila svou značku Prásk loni v červenci, kdy spustila stejnojmenný bulvární web.

Letos v únoru se Prásk vrátil také na televizní obrazovku (původně to mělo být už v říjnu 2012), jeho první obnovené vydání v neděli 17. února vidělo před 19. hodinou 544.000 lidí starších patnácti let.

Od neděle 24. března, kdy Nova zrušila nedělní Odpolední Televizní noviny, se Prásk přesunul na dřívejší 17. hodinu. V tomto čase se vysílá dodnes, 1. září měl jen 285.000 diváků, 6. října už 476.000, v průběhu října jeho sledovanost postupně klesala až na 405.000 v neděli 27. října.