Nova přidá na web Hravě zdravě a Trendy trendy

Tři další nové pořady uvede výhradně na svém webu komerční televize Nova - dva hlavně pro ženy, jeden víc pro muže. Cílem je rozšířit prostor pro videoreklamu.

Kristina Kloubková. Foto: TV Nova

Kristina Kloubková bude na internetu moderovat pořad Hravě zdravě. Foto: TV Nova

Poté, co televize Nova v květnu zařadila na svůj volně přístupný videoportál Nova Plus nový pořad Maminy s rozumem, chystá se v nejbližší době uvést další tři nové projekty vlastní tvorby. Jde o pořady Hravě zdravěKristinou Kloubkovou, která na Nově moderuje zpravodajské relace, a Trendy trendy. Jedná se o krátké lifestylové pořady zaměřené hlavně na ženy.

Cyklus krátkých dokumentů Brána do historie moderuje Jakub Vrána.

Cyklus krátkých dokumentů Brána do historie moderuje Jakub Vrána.

Třetí novinkou bude cyklus krátkých dokumentů Brána do historie o zajímavých historických okamžicích s dobovými záběry cílený víc na muže.  Autorem projektu je reportér Televizních novin Jakub Vrána. Kromě tematických bloků občas redakce představí i Bránu do historie speciál, kde ukáže celé dokumenty z archivu VHÚ.

Médiáři informace potvrdila PR manažerka televize Nova Anna Suchá s tím, že ke spuštění všech novinek dojde během druhého čtvrtletí letošního roku, tedy nejpozději do konce června. Televize tak chce navýšit svůj prostor pro umísťování videoreklamy, která je stále od inzerentů poptávaná.

„V žánru videa nespouštíme jen nové pořady, věnujeme se také přímým přenosům z různých sportovních či kulturních akcí. U všech těchto pořadů nabízíme klientům začlenění product placementu, sponzoringu a dalších forem komerční viditelnosti,“ doplnil Jiří Sládek, manažer online portfolia skupiny Nova.

Veronika Mikysková v pořadu Maminy s rozumem

Veronika Mikysková v pořadu Maminy s rozumem

Čerstvě uvedený pořad Maminy s rozumem se zaměřuje na těhotenství a mateřství, jedná se o mix  „odborných rad, zdravého rozumu a zkušeností“. Divák navíc může sledovat, jak probíhá aktuální těhotenství moderátorky pořadu Veroniky Mikyskové. Nový díl se na stránkách objevuje vždy v úterý.

Už loni Nova spustila internetovou talkshow Na baru, půlhodinové rozhovory moderátorky Terezy Janáčové se známými tvářemi, a debatní týdeník Vaše téma reportérek Televizních novin Michaely Šmídové a Kláry Brunclíkové (druhá jmenovaná teď přechází na web Blesku).