Nova přišla o Wimbledon, práva získal Eurosport

„Coby lokální televize jsme limitováni v porovnání s mezinárodními mediálními koncerny.“

Photo by Shep McAllister on Unsplash

Wimbledon je nejstarší tenisový turnaj na světě. Photo by Shep McAllister on Unsplash

Tenisový turnaj Wimbledon bude od letošního roku 2020 do roku 2023 vysílat placená televizní stanice Eurosport. Exkluzivní čtyřletá živá práva se týkají celkem 11 evropských trhů, včetně Česka a Slovenska. Wimbledon plánuje nový držitel televizních práv vysílat na obou svých programech Eurosport 1 a Eurosport 2. Dění na každém kurtu tak bude možné sledovat jak živě, tak na vyžádání ze záznamu.

O práva na nejstarší a nejslavnější tak přišla televize Nova, která je rovněž šířila na svých placených sportovních kanálech. „Je nám líto, že po 10 letech už nebude Wimbledon vysílán na stanici Nova Sport,“ sdělil Médiáři mluvčí Novy Martin Šnýdr. Z jeho slov vyplývá, že Eurosport nabídl turnaji víc peněz: „Skupina Nova podala vysoce profesionální a konkurenceschopnou nabídku, ale coby lokální televize jsme limitováni v porovnání s většími mezinárodními mediálními koncerny.“

„Eurosport se stává opravdovým domovem tenisu,“ pochvaluje si naopak Lucie Bayer, manažerka Eurosportu pro Česko a Slovensko. Eurosport totiž letos bude vysílat všechny čtyři grandslamy - kromě Wimbledonu to budou Australian Open, French Open a US Open, a to na víc než 50 trzích. Wimbledon už loni přenášel pro 33 trhů, teď přidá dalších 11.

Eurosport, který patří americké skupině Discovery, si už loni na podzim zajistil víceletá práva na turnaje ATP Tour, právě též pro Česko a Slovensko, počínaje rokem 2021. ATP Tour tak s letošním rokem skončí na satelitní Digi TV, kde se vysílá dosud.

Reklamu na Eurosportu bude od letošního jara nově vysílat mediazastupitelství Atmedia.